Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Пенсії

Визначення показника середньої зарплати під час переведення на інший вид пенсії

Який показник середньої заробітної плати буде враховано при переведенні на пенсію за віком — на дату переведення, чи на дату призначення пенсії за вислугу років?

Запитання: В 2009 році, у віці 55 років, призначено пенсію за вислугу років як викладачу професійного технічного училища. Після призначення пенсії особа продовжує працювати на іншій посаді. Чи можна перейти на пенсію за віком? Який показник середньої заробітної плати буде враховано при переведенні на пенсію за віком – на дату переведення, чи на дату призначення пенсії  за вислугу років?

 

Консультує ПФУ: Відповідно до ст. 26 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон), особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.

Відповідно до п. 3 ст. 45 Закону, переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

При переведенні з одного виду пенсії на інший застосовується показник середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Виходячи з вищевикладеного, при переведенні з пенсії за вислугу років на пенсію за віком буде застосовано показник середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення пенсії за вислугу років.

Джерело
Пенсійний фонд України
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Пенсії
Теги:
Заробітна плата , Пенсія

Коментарі: 3

Новини по темі

Консультації по темі