Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Пенсії

Багатодітні матері мають право на призначення пенсії на пільгових умовах

Жінка виховує п’ятьох дітей старше 16 років. Наразі вона працює у сільському господарстві та має п’ять місяців страхового стажу. Чи має жінка право на призначення дострокової пенсії як багатодітна мати?

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди пенсії за віком на пільгових умовах призначаються у разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом про пенсійне забезпечення.

Згідно з п. «ж» ст. 13 цього Закону право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах мають жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п’ятеро і більше дітей (у тому числі усиновлених).

Таким жінкам пенсія призначається незалежно від віку і наявного трудового стажу відповідно до Порядку № 244, згідно з яким жінкам, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п’ятеро або більше дітей до 14-річного віку, у тому числі усиновлених, пенсії на пільгових умовах призначаються незалежно від віку та наявного трудового стажу.


 

Отже, пільгова пенсія жінкам призначається за таких умов:

на час звернення за призначенням пенсії (на дату надання заяви та необхідних для призначення пенсії документів до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання) жінка має бути зайнята на постійній роботі у сільськогосподарському виробництві у колгоспах, державних господарствах, міжгосподарських підприємствах, кооперативах, орендних колективах, а також у селянських (фермерських) та інших господарствах незалежно від форм власності та господарювання;

жінка має виховувати п’ятьох чи більше дітей, причому на час звернення за призначенням пенсії вік п’ятої дитини має бути не менше 14 років.

Те, що жінка зайнята на постійній роботі у сільськогосподарському виробництві, підтверджується трудовою книжкою або відповідною довідкою колгоспу, державного господарства, міжгосподарського підприємства, кооперативу, орендного колективу, селянського (фермерського) чи іншого господарства незалежно від форм власності та господарювання. Для визначення віку дітей та їх виховання надаються свідоцтва про їх народження.

Отже, враховуючи те, що жінка працює на постійній роботі у сільському господарстві та вік її п’ятої дитини перевищує 14 років, вона має право на призначення пенсії на пільгових умовах. Для надання заяви на призначення пенсії і відповідних документів жінці слід звернутися до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання.

Розмір пенсії визначатиметься за нормами Закону про пенсійне страхування та з урахуванням щомісячної державної адресної допомоги, яка встановлюється згідно з постановою № 265 (з урахуванням надбавок, підвищень, крім пенсії за особливі заслуги перед Україною), і не буде меншим за прожитковий мінімум, встановлений законом для осіб, які втратили працездатність (у 2014 р. — 949 грн.).

Крім того, матерям, які народили п’ятьох і більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, встановлюється пенсія за особливі заслуги перед Україною як надбавка до пенсії у розмірі від 35 до 40% прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність (залежно від кількості дітей, зокрема за п’ятьох дітей  — у розмірі 35% зазначеного прожиткового мінімуму).

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Пенсії
Теги:
Сільське господарство , Пільги

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі