Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Пенсії

Якщо дитину усиновлено після досягнення нею 6 років, права на пенсію зі зниженням пенсійного віку не має

Чи має право на призначення пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку мати інваліда з дитинства, якого усиновила в 12-річному віці?

Відповідно до пункту 3 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", тимчасово, до прийняття відповідного закону, жінки, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, і матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років та за наявності не менше 15 років страхового стажу. При цьому до числа інвалідів з дитинства належать також діти-інваліди віком до 16 років.


Оскільки Ви усиновили дитину після досягнення нею 6-річного віку, тобто Ви не виховували її до цього віку, права на призначення пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку у Вас немає.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Джерело
Пенсійний фонд України
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Пенсії
Теги:
Інваліди , Пенсія

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі