Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Пенсії

Перерахунок пенсії здійснюється у чітко встановлені законодавством строки

У які строки здійснюється перерахунок пенсії?

Відповідно до частини четвертої статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", перерахунок призначеної пенсії провадиться в такі строки:

- у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа;

- у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.

Водночас, інші строки проведення перерахунків призначених пенсій передбачені Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування":

- частиною першою статті 35 – у разі зміни групи інвалідності;

- частиною другою статті 38 – у разі зміни розміру пенсії у зв’язку з втратою годувальника;

- частиною третьою статті 42 – у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

- частиною п'ятою статті 48 – у разі зарахування пенсіонера на повне державне утримання.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Джерело
Пенсійний фонд України
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Пенсії
Теги:
Пенсія

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі