Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Пенсії

З липня 2013 року декретна відпустка зараховується до страхового стажу

Я перебуваю у відпустці в зв’язку з вагітністю та пологами з серпня 2013 року. Чи буде до страхового стажу зараховано серпень місяць?

Час перебування у відпустці в зв’язку з вагітністю та пологами починаючи з січня 2004 року при призначенні пенсій за нормами Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" до страхового стажу не зараховувався, оскільки за цей період жінки не підлягали загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.   


З липня 2013 року Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії" це питання врегульоване. Отже, з липня цього року особи, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами і отримують відповідну допомогу, є застрахованими особами, а відтак ця відпустка, починаючи з липня 2013 року, зараховується до страхового стажу при обчисленні розміру пенсії.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Джерело
Пенсійний фонд України
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Пенсії
Теги:
Пенсія , Страхування

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі