• Посилання скопійовано

Дохід голови ФГ на пенсії

Чи повинен голова фермерського господарства (він же і засновник і єдиний працівник в ФГ) після виходу на пенсію за віком нараховувати собі дохід?

Відповідно до ст. 27 Закону про ФГ:

  • трудові відносини у ФГ базуються на основі праці його членів. У разі виробничої потреби ФГ має право залучати до роботи в ньому інших громадян за трудовим договором (контрактом);
  • трудові відносини членів фермерського господарства регулюються Статутом, а осіб, залучених до роботи за трудовим договором (контрактом), - законодавством України про працю.

Таким чином, трудові відносини фізособи, яка одночасно є головою ФГ, його засновником і єдиним працівником, регулюються статутом ФГ. Тому саме статутом і визначається порядок виплати доходу.

Як правило, в статуті зазначається, що члену (голові) ФГ за наслідками діяльності виплачується зароблений ФГ протягом звітного періоду (року) прибуток. Хоча може передбачатися й інший порядок розподілу прибутку чи виплати іншого доходу.

Тому конкретний порядок виплат потрібно дивитися в статуті конкретного ФГ.

Якщо статутом передбачено розподіл прибутку, то тільки за наявності прибутку він може бути розподілений головою ФГ. Може – але це не є обов’язковим.

Тобто, голова ФГ може не нараховувати і не виплачувати собі дохід, отриманий ФГ.

Інша справа, що внаслідок виходу на пенсію може постати питання сплати фермером ЄСВ.

Відповідно до ч. 4 ст. 4 Закону про ЄСВ, члени ФГ звільняються від сплати за себе ЄСВ, якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.  

Таким чином, після виходу на пенсію за віком, за умови отримання пенсії, фізособа, яка є головою ФГ, не сплачує ЄСВ. Причому якось окремо повідомляти про цей факт податкову не потрібно. Про це ми писали, приміром, тут.

Фермер не повинен сплачувати ЄСВ починаючи з місяця, в якому він вийшов на пенсію і почав отримувати пенсію (пп. 8 п. 2 розд. IV Інструкції №449).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Утримання комунального та кредитного боргу за виконавчими листам із суми допомоги за лікарняними
    Підприємство має виконавчі листи за працівниками на погашення боргу за комунальними платежами, кредитами тощо. Чи можна робити утримання із нарахованої суми допомоги з тимчасової непрацездатності (за рахунок підприємства, за рахунок ПФУ, доглядових)?
    16.08.202488
  • Використання автовишки двома працівниками одночасно – водієм та оператором
    На підприємстві є автовишка. Водій, який має категорію С, боїться висоти. Чи можна закріпити автовишку, як авто за працівником з категорією С, а оператором вишки призначити іншого працівника? Чи потрібно отримувати посвідчення на роботу на висоті обом працівникам чи тільки оператору?
    17.06.202420
  • Розрахунок вихідної допомоги з 12 вересня 2023 року
    Як має розраховуватись вихідна допомога з 12.09.23 р., якщо вона визначена в розмірі середньої заробітної плати: за 2 чи 12 місяців?
    20.10.20231 126
  • Витрати на транспортні послуги у благодійного фонду
    Благодійник (резидент) за заявою БФ закупив за кордоном обладнання, перевезення якого оплатив БФ за рахунок отриманої від інших благодійників допомоги. Куди віднести витрати на транспортні послуги: потрібно їх додати до вартості обладнання чи списати окремо на благодійну діяльність та відобразити в звіті про використання доходів неприбуткової організації?
    10.04.2023182
  • Лист з Районної військової адміністрації на звернення ПФУ
    На підприємство надійшов лист з Районної військової адміністрації, що з ПФУ звернулись з листом щодо нарахування зарплати меншої від МЗП у листопаді 2021 р. Порушили вимоги ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ (якщо база нарахування ЄСВ менша за МЗП, сума ЄСВ розраховується, як добуток МЗП). Чи правомірна їх вимога? Ситуація в листопаді 2021 р. була наступна...
    21.07.2022111