Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Інше

Квиток на маршрутне таксі: як підтвердити витрати на проїзд працівника?

Чи є затверджена форма квитка на проїзд в маршрутному таксі із зазначенням всіх необхідних реквізитів, щоб можна було без податкових наслідків відшкодовувати проїзд працівнику на підставі авансового звіту?

Так, є затверджені типові форми квитків.

Так, ДПС у листі від 10.05.2017 р. №7601/5/99-99-14-05-01-16 зазначала, що відповідно до ст. 39 Закону про автомобільний транспорт документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення для пасажира, - квиток на проїзд в автобусі та на перевезення багажу (для пільгового проїзду - посвідчення особи встановленого зразка).

Типові форми квитків на проїзд пасажирів на маршрутах загального користування, зокрема, міжміських автобусах (типи I, II, III, IV), затверджено наказом Мінтранспорту №503.

Пунктом 2 Наказу №503 визначено, що вартість проїзду за розрахунками пасажирських перевізників, інформація про перевізника, страховика та страхову суму вносяться у квитки друкованим способом. 

Згідно з п. 10 Переліку №1336, продаж талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю в кіосках та салонах транспортних засобів для проїзду в електротранспорті, на морських і річкових суднах дозволено проводити без застосування РРО з використанням РК та КОРО.

Хоча на дату виходу листа ДПС ця норма дещо була іншої, втім суть залишилась, то у нагоді стане висновок ДПС: «Таким чином, якщо в автотранспорті, що здійснює міжміські перевезення, пасажирам видаються квитки, форма яких не відповідає вимогам чинного законодавства, то одночасно з таким квитком пасажиру має видаватись і розрахункова квитанція.

Враховуючи викладене, для підтвердження витрат на проїзд працівника підприємства, що перебував у відрядженні, якщо у квитку на міжміські перевезення реквізити, передбачені п. 2 Наказу №503, вписані від руки або не вказані, необхідно долучити також і відповідну розрахункову квитанцію, видану перевізником».

Що стосується саме перевезень у міському маршрутному таксі, то типову форму такого квитка наведено у Додатку 3 до Наказу №503 (Тип МА-II). 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Інше
Теги:
Витрати , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі