• Посилання скопійовано

Тариф для оплати надурочних за річний обліковий період

На підприємстві ведеться підсумований облік робочого часу. Обліковий період рік. Працівники підприємства мають годинну тарифну ставку, розрахунок надурочних проводиться у січні, а з 01.01.2024 підняли тарифи. Оплата понаднормових має здійснюватися за тарифами до 01.01.2024 чи за встановленими з 01.01.2024?

Згідно з пп. 10 Методрекомендацій №138 при   підсумованому    обліку    робочого    часу    час, відпрацьований  понад  норму тривалості робочого часу за обліковий період, вважається надурочним і оплачується згідно зі ст. 106 КЗпП.

Оплата роботи в надурочний час здійснюється відповідно до ст. 106 КЗпП наступним чином:

  • за погодинною системою оплати праці — у подвійному розмірі годинної ставки;
  • за відрядною системою оплати праці — доплата у розмірі 100% тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації, оплата праці якого здійснюється за погодинною системою, - за всі відпрацьовані надурочні години;
  • у разі підсумованого обліку робочого часу — оплачуються як надурочні всі години, відпрацьовані понад встановлений робочий час в обліковому періоді.

Нагадаємо, що у випадку застосування підсумованого обліку робочого часу розпорядок робочого дня і графіки змінності мають бути побудовані таким чином, щоб робочий час, який зобов'язані відпрацювати працівники за обліковий період, встановлений у колективному договорі (наприклад, рік), відповідав установленій законодавством нормі робочих годин, що припадає на цей період (рік).

Все в тому ж пп. 10 Методрекомендацій №138 зазначено, що оплата за всі години надурочної роботи  провадиться  в  кінці облікового періоду.

Годинна ставка для оплати надурочної роботи при обліковому періоді тривалістю рік обчислюється шляхом ділення окладу (місячної тарифної ставки), встановленого працівникові на момент нарахування зазначеної оплати (у кінці року — при обліковому періоді рік), на середньомісячне число годин за обліковий період (рік), яке має розраховуватись з урахуванням норми тривалості робочого часу за рік, встановленої з дотриманням вимог ст. 50 — 53, 67 і 73 КЗпП.

Отже, враховуючи вищезазначене можна зробити висновок, що поскільки на підприємстві працівники працюють за підсумованим обліком робочого часу за годинною тарифною ставкою та у кінці року за обліковим періодом рік маютьнадурочні годити, то їх оплати здійснюється за тарифом, що діяв на кінець такого року, тобто у грудні 2023.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»