Розірвання трудового договору між фізособою-підприємцем і найманим працівником здійснюється на підставі відповідних статей КЗпП та Порядку №260. Підстави припинення трудового договору передбачені у ст. 36 КЗпП.
Сторони трудового договору повинні сповістити державну службу зайнятості, яка зареєструвала трудовий договір, про факт припинення трудових відносин, пред'явивши свої примірники договору.
Наголошуємо, що фізична особа — підприємець має право внести запис до трудової книжки працівника про звільнення його з роботи лише після внесення цих записів про зняття договору з реєстрації. Крім того, посадова особа центру зайнятості обов'язково підтверджує особистим підписом записи, внесені фізичною особою до трудової книжки працівника, і засвідчує їх печаткою.
Необхідно пам'ятати, що роботодавець зобов'язаний у день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок — виплатити всі суми, що належать працівникові від фізичної особи — підприємця.
Строки для зняття з реєстрації трудового договору законодавством не встановлені, але слід пам'ятати, що при затримці видачі трудової книжки з вини роботодавця (наприклад, якщо з його вини несвоєчасно знято з реєстрації трудовий договір) працівникові виплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу. А порушення вимог законодавства про працю відповідно до ст. 41 КпАП спричиняє накладання штрафу на посадових осіб і громадян — суб'єктів підприємницької діяльності у розмірі від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 510 до 1700 грн.).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити