• Посилання скопійовано

Заповнення трудової книжки вперше провадиться не пізніше тижневого строку з дня прийняття на роботу

Що є основним документом про трудову діяльність працівника?

Згідно зі ст. 48 КЗпП трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.

Трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи понад п'ять днів. Трудові книжки ведуться також на позаштатних працівників при умові, якщо вони підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.

Працівникам, що стають на роботу вперше, трудова книжка оформляється не пізніше п'яти днів після прийняття на роботу.

До трудової книжки заносяться відомості про роботу, заохочення та нагороди за успіхи в роботі на підприємстві, в установі, організації; відомості про стягнення до неї не заносяться.

А що на практиці?

При влаштуванні на роботу працівники зобов'язані подавати трудову книжку, оформлену в установленому порядку. Порядок ведення трудових книжок працівників регламентує Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, яка затверджена наказом Мінпраці від 29.07.93 р. №58 (далі — Інструкція №58).

Особи, які вперше шукають роботу і не мають трудової книжки, повинні пред'явити паспорт, диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку, військовий квиток (для військовослужбовців) та довідку про звільнення для осіб з місця відбування кримінального покарання.

Бланки трудової книжки і вкладиша до неї затверджені Постановою КМУ від 27.04.93 р. №301. Але, як зазначено у п. 1.2 Інструкції №58 трудові книжки раніше встановленого зразка обміну не підлягають. Бланк трудової книжки, як і раніше, передбачає дві частини: перша частина — для запису українською, а друга — російською мовою.

Заповнення трудової книжки вперше провадиться власником або уповноваженим ним органом не пізніше тижневого строку з дня прийняття на роботу.

На осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуться тільки за місцем основної роботи. Запис про роботу за сумісництвом робиться за бажанням працівника власником або уповноваженим ним органом і в трудовій книжці зазначається окремим рядком.

Записи виконуються арабськими цифрами (число і місяць — двозначними). Наприклад, якщо робітник або службовець прийнятий на роботу 8 квітня 2013 р., у графі 2 трудової книжки записується «08.04.2013».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»