Згідно зі ст. 13 Закону про ОП, на підприємстві має бути створена або служба охорони праці, або мають бути певні посадові особи, які виконуватимуть функції, пов’язані з охороною праці.
Обов’язковість створення служби охорони праці у роботодавця залежить від кількості працівників.
За умовами запитання на підприємстві працює до 20 працівників, тож в цьому разі для виконання функцій охорони праці на договірних засадах можуть залучатися сторонні спеціалісти, які мають відповідну підготовку (в т.ч. прийматися на роботу за сумісництвом).
Нормативні документи з охорони праці встановлюють конкретні вимоги до спеціалістів з охорони праці в плані кваліфікації, навчання та перевірки знань.
Відповідно до п. 1.5 Типового положення про службу охорони праці №255 та пп. 3.1, 3.11, 5.1 п. 5 Додатка 3 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці №15, встановлено, що навчання та перевірка знань з питань охорони праці працівників служби охорони праці проводиться в установленому законодавством порядку під час прийняття на роботу та періодично один раз на три роки.
А згідно з п. 3.16 Типового положення №15, не допускаються до роботи працівники, у тому числі посадові особи, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці.
Відповідно до п. 5.6 Типового положення №15 позачергове навчання і перевірка знань посадових осіб, а також фахівців з питань охорони праці проводяться при переведенні працівника на іншу роботу або призначенні його на іншу посаду, що потребує додаткових знань з питань охорони праці.
Залучення до роботи з охорони праці сторонньої спеціалізованої організації чи фізичної особи (зовнішнє сумісництво) потрібно здійснювати на умовах договору. У ньому слід конкретно вказати перелік робіт, які виконуватимуть зовнішні сумісники, їх обсяг, терміни виконання, права та обов’язки сторін, відповідальність спеціалістів сторонньої організації чи фізичної особи за результати роботи. Але роботодавці та керівники підприємств, що залучають до роботи з охорони праці сторонніх людей, повинні пам’ятати, що при цьому вони не звільняються від відповідальності за забезпечення охорони праці згідно з чинними законами, нормативно-правовими актами з охорони праці та внутрішнім Положенням про організацію роботи з охорони праці на підприємстві.
Отже, не має значення, як буде оформлений на підприємстві інженер з охорони праці, головне, щоб у нього було достатньо знань і досвіду роботи в галузі охорони праці, щоб він добре виконував свої обов’язки і встигав вести необхідну роботу з охорони праці на підприємстві.
Згадані вище типові положення прямо не передбачають можливості залишати дійсним навчання та перевірку знань інженера з охорони праці, які він пройшов для роботи за основним місцем. Оскільки специфіка роботи на підприємстві за сумісництвом може бути інша, ніж на попередньому підприємстві, тому інженер з питань охорони праці, повинен при прийнятті на підприємство за сумісництвом пройти навчання і перевірку знань з питань охорони праці в установленому чинним законодавством порядку до початку виконання посадових обов’язків та періодично не рідше одного разу на 3 роки.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити