Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Які пільги має електрогазозварник?

Які пільги має електрогазозварник? Чи має він право на пенсію за віком на пільгових умовах і на доплату за роботу у шкідливих умовах праці?

Як консультує Держпраці, відповідно до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. «Металеве лиття», «Зварювання металу». Міністерство промислової політики України. Довідник №120 від 22.03.2007 року), Електрозварник ручного зварювання 5-го розряду за характером виконуваних робіт виконує ручне дугове, плазмове та газове зварювання складних і відповідальних апаратів, деталей, вузлів, конструкцій та трубопроводів з різних сталей, чавуну, кольорових металів і сплавів, які призначені для роботи під динамічними та вібраційними навантаженнями та під тиском. Читає креслення особливо складних зварних просторових конструкцій та інше.

Враховуючи, що з ухваленням постанови КМУ №442, яка врегулювала відносини між власником або уповноваженим ним органом і працівниками щодо реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу із шкідливими умовами праці, а також на підставі змін, внесених наказом Держстандарту №230 додатка «В» Класифікатора професій ДК 003 – 95, затвердженого наказом Держстандарту від 27.07.1995 №257, періоди роботи працівників за похідними професіями, в тому числі утвореними за допомогою похідного слова, можуть зараховуватись до стажу, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

При цьому відповідні умови праці працівників мають обов’язково підтверджуватись результатами атестації робочих місць впродовж повного робочого дня (не менш ніж 80%), установленого для такого виробництва, робіт, професій та посад.

Тобто професія "зварювальник" відповідає професії електрозварник ручного зварювання і робота за цією професією надає право на пільги і компенсації. Перелік таких пільг Держпраці наводить тут. Зокрема, про компенсацію за роботу із шкідливими умовами праці, Держпраці розповідає тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бикова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Пільги , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі