Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Як відображати компенсацію за невикористану відпустку у Додатку 4 Звіту з ЄСВ?

Як у таблиці 6 додатку 4 Звіту з ЄСВ відображати суму компенсації, яка виплачується звільненому працівнику за дні невикористаної щорічної відпустки?

У таблиці 6 графа 10 «Код типу нарахувань» заповнюється лише у випадках, передбачених переліком кодів типу нарахувань 1-12. Зокрема, із кодом типу нарахувань «10» відображаються суми нараховані за дні щорічних та додаткових відпусток (п. 9 р. IV Порядку №435).

Своєю чергою, ст. 24 Закону «Про відпустки» визначено, що у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткові відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - інваліда з дитинства підгрупи А I групи.

При цьому, варто зауважити, що у разі звільнення працівнику нараховуються не безпосередньо відпускні за певний час – за невідпрацьовані дні, а компенсація за дні невикористаної відпустки, без прив’язки до певного невідпрацьованого періоду. Тож фактично підстав для відображення суми такої компенсації із кодом типу нарахування «10» у платника податків немає.

Аналогічну позицію висловлювали як податківці у «ЗІР» (підкатегорія 301.06.01), так і експерти з «Вісника». Зокрема, вони зазначали, що роботодавець (страхувальник), від якого звільняється працівник, нараховує та відображає в таблиці 6 додатку 4 до Порядку №435 у складі загальної суми нарахованої заробітної плати (доходу) суму компенсації за невикористані дні щорічної відпустки, яка за бажанням працівника перераховується на рахунок підприємства, на яке він переходить.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Відпустки , Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі