• Посилання скопійовано

Платник сам вирішує, який курс застосовувати для визначення податкових зобов’язань

Який курс застосовувати при здійсненні передплати за товари?

Запитання: При визначенні податкових зобов’язань з податків та зборів протягом усього дня застосовується офіційний курс гривні до інвалют та курсу банківських металів, який встановлений НБУ, що діє на 00 год. 00 хв. відповідного календарного дня. А при здійсненні передплати за товари, який необхідно брати курс?

Відповідь: Міндоходів у листі від 10.04.2014 р. №8414/7/99-99-19-03-01-17 наполягає на тому, що з метою визначення податкових зобов’язань (а отже, і сум податкових доходів і витрат) слід використовувати офіційний курс гривні до іноземних валют та курсу банківських металів, який встановлений НБУ, що діє на 00 год. 00 хв. певної доби. Але, звертаємо вашу увагу, що ця думка податківців оприлюднена листом, а отже, не має нормативної сили (носить рекомендований характер).  

Тож, який курс застосовувати для визначення податкових зобов’язань (крім випадку нарахування платежів на митниці, щодо яких ПКУ чітко встановлено, за яким курсом вони визначаються), вирішує сам платник податку – або дослухаючись до рекомендацій податківців, або виходячи з норм ПКУ (тобто, за офіційним курсом НБУ, встановленим на дату здійснення певної операції за результатами торгів на міжбанківській валютній біржі). 

Також, нагадуємо, що переведення витрат із іноземної валюти у гривню, зокрема, і на придбання товарів, визначається згідно з пп. 153.1.2 ПКУ. „Витрати, здійснені (нараховані) платником податку в іноземній валюті у зв'язку з придбанням у звітному податковому періоді товарів, робіт, послуг, у встановленому порядку включаються до витрат такого звітного податкового періоду шляхом перерахування в національну валюту тієї частини їх вартості, що не була раніше оплачена, за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, що діяв на дату здійснення операції з такого придбання, а в частині раніше проведеної оплати - за таким курсом, що діяв на дату здійснення оплати.” Тобто, якщо за товар була передоплата, то сума, сплачена постачальнику (з якої формується собівартість такого товару) визначається за курсом НБУ на дату здійснення такої передоплати. І не перераховується у звязку із подальшим отриманням такого товару від постачальника. 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Фінанси і банки/Валюта і цінні папери

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Валюта і цінні папери»

  • Чи закриваються валютні розрахунки на дату повернення авансу на розподільчий рахунок?
    09.01.2024 р. ТОВ зробило100% передплату нерезиденту за імпортним контрактом в євро. Контракт не виконано і нерезидент повернув аванс 05.07.2024 р. (179-й день). Валюту зараховано на розподільчий рахунок ТОВ в євро. 08.07.2024 р. валюту з розподільчого рахунку продано та зараховано гривні на поточний рахунок теж 08.07.2024 р. Чи є зарахування поверненого авансу на розподільчий рахунок у валюті 05.07.2024 р. моментом закриття розрахунків з нерезидентом? Чи є порушення строку валютних розрахунків - 180 днів?
    18.10.20241021
  • Чи можливо повернути нерезиденту позику в гривні?
    ТОВ отримало позику від нерезидента у доларах. Чи можна змінити валюту позики на гривню? На яку дату буде фіксуватися курс? Як врахувати курсові різниці? Чи можна буде в подальшому знову змінити валюту, яка сума буде до повернення? Чи є якісь податкові ризики для ТОВ?
    10.07.202432
  • Як рахувати валютний курс при видачі авансу на закордонне відрядження у гривнях?
    Комунальне підприємство, яке керується Інструкцією №59, відправило працівника в закордонне відрядження до Німеччини. Аванс видано в гривнях. Працівник доїхав до Польщі, а там сів на потяг до Німеччини. Під час відрядження були витрати в євро з власної гривневої картки, є виписка банку і квитанція про сплату. На яку дату розраховувати валютний курс?
    21.05.20241 0032
  • На яку дату починати дисконтувати довгострокову позику?
    Юрособа має заборгованість за позикою від нерезидента, строк якої закінчився 31.12.2022 р. Укладена 31.12.2022 р. додаткова угода на продовження строку на 5 років, з погашенням платежів рівними частинами та відсотків поквартально, яка зареєтрована в НБУ 25.08.2023 р. На яку дату визнавати заборгованість довгостроковою та брати ставку для дисконтування — на 01.01.2023 р. чи на 25.08.2023 р.?
    06.12.2023290
  • Переведення боргу за валютним кредитом
    Підприємство "А" за кредитним договором з банком отримало кредит в іноземній валюті. Зараз укладається тристоронній договір про переведення боргу на підприємство "Б". Чи будуть фінвитрати та курсові різниці, що виникатимуть у "В", його витратами? Чи необхідно "А" та "Б" доводити ділову мету укладення договору переведення боргу?
    28.11.2023153