НБУ встановлює офіційні курси і зазначає у щорічних переліках (див. тут). Проте, такі курси визначені з різною періодичністю і не для всіх валют.
Так щоденно встановлює офіційний курс гривні включаються іноземні валюти, що входять до 1 групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів та іноземні валюти, емітентами яких є країни, які за даними Платіжного балансу України за рік, що передує встановленню цього переліку, входять до 30 країн із найбільшим обсягом товарообігу з Україною.
Один раз на місяць встановлює офіційний курс гривні до іноземної валюти, емітентами яких є країни, що утворилися внаслідок припинення існування СРСР, а також країни, які за даними Платіжного балансу України за рік, що передує встановленню цього переліку посідають місця з 31 до 60 за обсягом товарообігу з Україною.
Маврикійська рупія (MUR) є конвертовані валютою, яка широко не використовуються для здійснення платежів за міжнародними операціями і відноситься до групи 2 відповідно до Класифікатора іноземних валют та банківських металів) і щодо неї немає ні щоденного, ні місячного курсу НБУ.
Якщо потрібної валюти немає в переліку і для неї НБУ не визначає офіційний курс, то в цьому випадку потрібно визначати курс самостійно.
Для визначення курсу гривні до іноземних валют, до яких НБУ не встановлює офіційного курсу, достатньо використати інформацію про офіційний курс гривні до долара США та про поточний крос-курс відповідної валюти до долара США на міжнародних валютних ринках (див. лист від 09.04.2008 р. №13-416/1598).
Проте слід мати на увазі, що цей лист видано ще за часів дії Положення №496. Відповідно, лист спирається на тодішню методику, викладену у пп. 4 пп. 3 Положення №496, а нам в даному випадку слід орієнтуватися на нове Положення №148.
Так на підставі інформації про курс гривні до долара США, розрахований згідно з пп. 1 пп. 7 розділу III Положення №148, та останньої наявної на момент розрахунку офіційного курсу гривні інформації про курси іноземних валют до долара США (або долара США до іноземних валют), установлені відповідними центральними (національними) банками – емітентами валюти. Курс MUR до USD можна знайти на сайті Bank of Mauritius. На цій сторінці є пошук за датою.
Такий крос-курс треба брати саме на дату затвердження авансового звіту. На нашу думку, найбільш доцільним буде застосування крос-курсу гривні до долара за курсом НБУ та маврикійської рупії до долара за курсом Bank of Mauritius, оскільки ця інформація є найбільш доступною.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити