Головна Усі консультації Фінанси і банки Валюта і цінні папери

Курсові різниці при отриманні цільового фінансування у валюті

Представництво отримало цільове фінансування в іноземній валюті. При переоцінці залишку коштів цільового фінансування на кінець кварталу виникають курсові різниці. Чи враховуються вони при розрахунку прибутку? Які при цьому виникнуть проведення? Чи можна їх віднести на Дт 423?

Облік цільових коштів ведеться на рахунку 48 «Цільове фінансування та цільові надходження». Надходження цільових коштів відображається за кредитом рахунку 48, а використання сум, визнання їх доходом, а також повернення невикористаних сум — за дебетом рахунку 48. Як правило, у більшості випадків цільові кошти обліковуються на субрахунку 484 «Інші кошти цільового фінансування та цільових надходжень».

Якщо цільове фінансування надходить у валюті, його потрібно перерахувати у гривні на дату отримання. Відповідно до  п. 5 П(С)БО 21 операції в іноземній валюті при первісному визнанні перераховуються у валюту звітності за валютним курсом на початок дня дати здійснення операції.

Гривнева сума цільового фінасування фіксується на субрахунку 484 і надалі не перераховується, тому що цільове фінансування — це немонетарна  стаття балансу. Відповідно до п. 7 П(С)БО 21 на кожну дату балансу немонетарні статті, які відображені за історичною собівартістю і зарахування яких до балансу пов'язано з операцією в іноземній валюті, відображаються за валютним курсом на початок дня дати здійснення операції.

Тож переоцінювати валютний залишок на субрахунку 484 не потрібно.

Зверніть увагу! Залишок валюти, яка перебуває на валютному рахунку у банку – це монетарна стаття. Тому за нею в загальному порядку визначаються курсові різниці: на дату балансу та на дату операції (див. пп. 7 і 8 П(С)БО 21). При цьому:

  • позитивні курсові різниці включаються до операційних доходів (Кт 714);
  • від’ємні курсові різниці включаються до операційних витрат (Дт 945).

Тобто курсові різниці за залишками валюти на рахунках (за будь-якою валютою, в тому числі і тією, яка надійшла у вигляді цільового фінансування) включаються до операційних доходів або витрат.

 

Висновки:

  • Валютний залишок цільового фінансування не переоцінюється;
  • Курсові різниці за рахунком 48 не визначаються;
  • Операційні курсові різниці виникають лише за залишком валюти на рахунках у банку.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Фінанси і банки / Валюта і цінні папери
Теги:
Валюта , Курсові різниці

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі