Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Чи складати звітність за МСФЗ у разі наявності у підприємства свердловини

Підприємство має свердловину для забезпечення санітарно-гігієнічних потреб підприємства. Підприємство займається реалізацією пропану. У КВЕДах виду діяльності, пов'язаної з видобутком води, немає. Чи має підприємство складати фінзвітність за МСФЗ?

Норми зміненої ч. 2 ст. 12-1 Закону про бухоблік передбачають, що підприємства, які здійснюють діяльність з видобування корисних копалин загальнодержавного значення, мають складати звітність за МСФЗ. До них, зокрема, належать, і ті, які добувають воду зі власних свердловин для власних питних, санітарно-гігієнічних потреб.

Крім того, такі підприємства, мають до 30 квітня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі) та в інший спосіб у випадках, визначених законодавством (змінена ч. 3 ст. 14 Закону про бухоблік).

Отже, для МСФЗ потрібно виконання обох умов одночасно: наявність свердловини і видобуток води із неї. 

Зверніть увагу: якщо діяльність із видобутку корисних копалин не ведеться (наявність скважини ще не говорить про факт здійснення такої діяльності),  подавати звітність за МСФЗ, на нашу думку, не потрібно.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Кловская Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , МСФЗ , Фінансова звітність

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі