Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

"Загальносистемник" змінює місце реєстрації: куди подавати звітність?

У грудні 2017 р. підприємець-"загальносистемник" змінює прописку з м. Запоріжжя на м. Київ. У який термін потрібно зареєструвати нову книгу обліку доходів та витрат? До якої ДФС підприємець повинен подати річні звіти за 2017 р. та сплатити ЄСВ за ІV квартал 2017 р.? Які додаткові звіти підприємець повинен подати у зв'язку зі зміною місця реєстрації?

Жодних додаткових звітів через зміну місця реєстрації подавати не потрібно

Основою обліку «загальносистемника» є ведення ним Книги обліку доходів і витрат, воно регламентовано Порядком №481.

«Загальносистемники» мають право вести книгу у паперовому або електронному вигляді, а записи здійснювати за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід (п. 2 та п. 5 Порядку №481). 

Порядок №481 не містить вказівок, що Книгу потрібно замінювати у разі зміни місця реєстрації підприємства. Єдина згадка про нову книгу – у ч. 4 п.3 Порядку №481: у разі необхідності реєстрації нової Книги (тобто стара Книга закінчилася і місця для записів немає) протягом податкового (звітного) періоду записи в ній продовжуються наростаючим підсумком, а попередня Книга залишається у самозайнятої особи. Тобто потреби заміняти Книгу і реєструвати її у податковій за новим місцем реєстрації немає.

Процес переведення буде запущено, коли податківці отримають хоча б один із цих документів:

  • відомості держреєстратора про внесення змін до відомостей про місцезнаходження (місце проживання) платника податків;
  • заяву за формою №1-ОПП або за формою №5-ОПП із позначкою «Зміни», поданої платником податків до контролюючого органу за новим місцезнаходженням.

Норми п. 10.5 Порядку №1588 відводять один місяць на передачу документів до нового податкового органу. Тобто від дати повідомлення держреєстратора ще один календарний місяць підприємець перебуває на обліку за старим місцем реєстрації.

У рамках п.10.13 Порядку №1588 якщо підприємець змінює місцезнаходження, сплата податків і зборів після такої реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду. При цьому за старим місцем реєстрації він залишається зареєстрованим за неосновним місцем обліку. Оскільки весь 2017 рік "загальносистемник" по суті перебував за старим місцем обліку, то і звітувати за підсумками року він має за старим місцем реєстрації. Оскільки річна звітність буде подана за старим місцем реєстрації, нарахування пройдуть в обліковій картці за старим місцем реєстрації, то і сплачувати ПДФО слід за старим місцем реєстрації.

А от в частині ЄСВ за себе і за працівників, то тут працюватиме норма п.7 розд.ІІІ Порядку №435 від 14.04.2015 р.: якщо підприємець у звітному періоді змінював місце реєстрації, то звітність за весь період (із першого до останнього календарного числа звітного періоду) подається до органу доходів і зборів за новим місцем взяття на облік.

Платити ЄСВ також потрібно за новим місцем обліку.

Тобто потрібно чітко бачити, якою датою має місце переведення на нове місце обліку: якщо місце реєстрації змінилося у грудні 2017 року, а податківці передали облікову справу підприємця і здійснили реєстрацію переведення уже в січні 2018 року, то за підсумками 2017 року звітувати і сплачувати ЄСВ потрібно за старим місцем обліку. Якщо за новим місцем обліку підприємець зареєстрований у грудні 2017 року, то звітувати за 2017 рік потрібно буде за новим місцем реєстрації. Сплачувати ЄСВ за 4 квартал також потрібно буде за новими реквізитами.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Кловская Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Звітність , Підприємці

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі