Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Відображення поворотної фіндопомоги у фінансовій звітності

Як отримання поворотної фіндопомоги буде відображатися у фінзвітності?

Визначення терміна «поворотна фінансова допомога» трапляється тільки в податковому законодавстві (пп. 14.1.257 ПКУ). У цивільному законодавстві воно відповідає терміну «безпроцентна грошова позика» (ст. 1048 ЦКУ).

Для відображення позик, отриманих не від банківських установ, передбачено субрахунки:

— 505 «Інші довгострокові позики в національній валюті» або 506 «Інші довгострокові позики в іноземній валюті», якщо строк повернення позики згідно із договором більший як 12 місяців з дати складання фінзвітності (закінчення звітного періоду);

— 685 «Розрахунки з іншими кредиторами», якщо позику слід повернути не пізніше, ніж протягом 12 місяців з дати складання фінзвітності (закінчення звітного періоду);

— 605 «Прострочені позики в національній валюті» або 606 «Прострочені позики в іноземній валюті», якщо строк погашення позики згідно із договором вже минув (але строк давності за такою заборгованістю ще не сплинув).

Надана поворотна допомога, як правило, відображається у складі іншої дебіторської заборгованості (за дебетом субрахунку 377).

Якщо строк давності за поворотною фіндопомогою мине або зобов'язання повернути її буде анульоване позикодавцем, то сума дебіторської заборгованості має потрапити в обліку позикодавця до складу інших витрат за проведенням Д-т 944 К-т 377. У цьому випадку у Звіті про фінрезультати витрати зі списання безнадійної дебіторської заборгованості буде відображено у рядку 2180.

Але якщо на підприємстві було створено резерв сумнівних боргів (про порядок його створення читайте тут), то витрати визнавалися ще при його створенні, проведенням Д-т 944 К-т 38. Відповідно, списання позики за рахунок такого резерву відобразиться проведенням Д-т 38 К-т 377, без повторного визнання витрат. Втім, сума боргу, яка перевищуватиме суму створеного резерву, потрапить до інших витрат у періоді її списання: Д-т 944 К-т 377.

У бухобліку в позичальника анульована позикодавцем або така, за якою сплинув строк давності, позика має бути включена до складу доходу звітного періоду на підставі п. 5 П(С)БО 11 (за кредитом субрахунку 717 або 719). І тоді така сума неповернутої допомоги буде відображена у Звіті про фінрезультати у рядку 2120.

Про складання фінзвітності ми детально писали тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Фінансова звітність , Облік , Фінансова допомога

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі