Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Виконання засновником функцій керівника юрособи в частині складання та підпису податкової звітності

Чи можуть засновником виконуватись функції керівника юридичної особи в частині складання та підпису податкової звітності?

Фахівці "ЗІР" у підкатегорії 135.02 нагадують, що вимоги щодо складання податкової декларації визначені ст. 48 ПКУ.

Пунктом 48.5 ПКУ визначено, що податкова декларація повинна бути підписана: керівником платника податків або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухобліку та подання податкової декларації до контролюючого органу. У разі ведення бухобліку та подання податкової декларації безпосередньо керівником платника податку така податкова декларація підписується таким керівником.

Достатнім підтвердженням справжності документа податкової звітності є наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на документі у паперовій формі або наявність в електронному документі електронного цифрового підпису платника податку (пп. 48.5.1 ПКУ).

Якщо податкова декларація подається податковими агентами - юрособами, вона повинна бути підписана керівником такого агента та особою, яка відповідає за ведення бухобліку та подання податкової декларації такого агента, а якщо податковим агентом є платник податків - фізособа – таким платником податків (п. 48.6 ПКУ).

Відповідно до ст. 65 ГКУ, управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих документів на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна і участі в управлінні трудового колективу.

Власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства чи інших установчих документів (частина друга ст. 65 ГКУ).

Отже, уповноваженою особою юрособи, яка має право підпису податкової звітності, є особа, визначена установчими документами юрособи.

Джерело
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Дозвіл , Звітність , Податкова звітність

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі