• Посилання скопійовано

Фінзвітність суб’єктів мікропідприємництва: чи можна звітувати раз на рік?

Підприємство за обсягом доходу і чисельністю працівників відноситься до суб'єктів мікропідприємництва. Чи має право підприємство подавати тільки річну фінзвітність за 2016 р. до відповідних установ (статистика, податкова)? Якщо так, то якими документами керуватись?

Відповідно до ч. 3 ст. 55 ГКУ суб'єкти господарювання залежно від кількості працюючих та доходів від будь-якої діяльності за рік можуть належати до суб'єктів малого підприємництва, у тому числі до суб'єктів мікропідприємництва.

Суб'єктами мікропідприємництва є: юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 10 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 2 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом НБУ.

Суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи, що відповідають критеріям мікропідприємництва складають Спрощений фінансовий звіт  в складі Балансу (форма №1-мс) і Звіту про фінансові результати (форма №2-мс), відповідно до П(С)БО 25.

Порядок подання фінансової звітності затверджено Постановою КМУ від 28.02.2000 р. № 419. Згідно п. 2 цього Порядку, платники податку на прибуток у визначених законом випадках подають органові ДПІ у порядку, передбаченому ПКУ для подання податкової декларації: 

- квартальну фінансову звітність (крім підприємств, що відповідно до ГКУ належать до суб'єктів малого підприємництва, у т.ч. до суб'єктів мікропідприємництва); 

- річну фінансову звітність.

У п. 5 Порядку №419 сказано, що квартальна фінансова звітність (крім зведеної та консолідованої) подається підприємствами органам, зазначеним у пункті 2, не пізніше 25 числа місяця, що настає за звітним кварталом, а річна - не пізніше 28 лютого наступного за звітним року. Передостанній абзац п. 2 уточнює, що юрособи, які відповідно до ГКУ належать до суб'єктів мікропідприємництва, подають відповідним органам річну фінансову звітність, передбачену для суб'єктів малого підприємництва.

Отже, до органів статистики суб'єкт мікропідприємництва подає річну фінзвітнсть не пізніше 28 лютого наступного за звітним роком.

Згідно з п. 46.2 ПКУ платники податку на прибуток подають разом з податковою декларацією фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації. Тому якщо підприємство подає до ДПІ тільки річну декларацію з податку на прибуток, воно ж подає і тільки річну фінансову звітність разом із такою декларацією. 

Зауважимо, що для визначення річного податкового періоду з податку на прибуток потрібно врахувати норми п. 137.4 та пп. “в” п. 137.5 ПКУ. Зокрема річний податковий (звітний) період встановлюється для: платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Фінансова звітність КІК: як засвідчити та подати?
    Фізособа - контролер КІК (також є ФОП) отримав фінзвітність КІК. Чи можна в електронному кабінеті ФОПа створити звіт про КІК та декларацію про майновий стан фізособи? Як завірити та прикріпити фінзвітність КІК в форматі pdf?
    23.04.2024348
  • Звіт про КІК, якщо компанія не вела діяльності
    В грудні 2022 року фізособа заснувала компанію в США (100% частка). Компанія з дня заснування не вела діяльність і за правилами США не подавала фінзвітність. Фінансовий рік в США з 01.10 по 30.09. У 2024 році фізособа продала свою частку іншій особі. Як сформувати звіт по КІК в Україні, якщо фінзвітності немає?
    23.04.202459
  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    19.04.202449
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202448
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.2024182