• Посилання скопійовано

Заповнюємо розділ І Звіту про фінанасові результати правильно

У чому полягає основний алгоритм заповнення розд. І Звіту про фінрезультати? На що слід звертати увагу?

Звіт про фінансові результати (або так звана форма №2, далі — Звіт) є частиною як квартальної, так і річної звітності тих підприємств, які повинні подавати фінансову звітність згідно з вимогами НП(С)БО 1. По суті, на цей Звіт поширюються загальні вимоги, встановлені НП(С)БО 1 та Порядком №419, у т. ч. і щодо термінів його подання до державних органів статистики та ДПІ.

Технологія складання звіту на підставі даних бухобліку полягає в тому, що кожен його показник може бути отриманий з даних оборотів за рахунком 79 «Фінансові результати».

За кредитом рахунку 79 відображаються доходи звітного періоду (кореспондуючі рахунки з 70 по 76 означають відповідні види доходів, що відповідають певним статтям звіту про фінрезультати). Аналогічно за дебетом рахунку 79 відображаються витрати (кореспондуючі рахунки з 90 по 98 означають відповідні види витрат, що відповідають певним статтям витрат звіту про фінансові результати). А залишок цього рахунку на кінець року (до віднесення його на рахунок 44) — це сума прибутку (за кредитом) або збитку (за дебетом) звітного року.

Наведений підхід застосовується для складання не лише звичайного, а й спрощеного фінансового звіту.

Якихось унікальних процедур у складанні звіту немає. Звіт складають наростаючим підсумком з початку звітного року. Його показники зазначають у тисячах гривень без десяткового знака, крім розділу IV Звіту, грошові показники якого наводять у гривнях з копійками. Доходи і витрати визначають згідно з П(С)БО та відображають у Звіті у момент їх виникнення, незалежно від часу надходження та сплати грошей.

Як ми пам'ятаємо, витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені. Витрати, які неможливо прямо пов'язати з доходом певного періоду, відображають у складі витрат того звітного періоду, в якому вони були здійснені (п. 7 П(С)БО 16). При заповненні Звіту слід користуватися Методрекомендаціями №433 та Методрекомендаціями №476.

У розділі І обраховується фінансовий результат діяльності підприємства за звітний період — прибуток або збиток.

Спочатку визначаємо різницю між чистим доходом від реалізації товарів, робіт, послуг та їхньою собівартістю. Додатна різниця є валовим прибутком підприємства, а від'ємна — валовим збитком. Далі визначаємо фінансовий результат від операційної діяльності підприємства (прибуток або збиток):

— до валового прибутку або до валового збитку додаємо суми інших операційних доходів;

— від валового прибутку віднімаємо або до валового збитку додаємо суми адміністративних витрат, витрат на збут та інших операційних витрат.

До фінансового результату від операційної діяльності додаємо доходи від участі у капіталі, інші фінансові доходи та інші доходи. Результуючий показник слід зменшити на суму фінансових витрат, втрат від участі у капіталі, інших витрат підприємства. Після цього у рядку 2300 наводимо суму податку на прибуток. Зверніть увагу: у цьому рядку має зазначатися лише та сума податку на прибуток, яка визначена щодо операцій, що наводяться у розділі І. Адже податок на прибуток, визначений за операціями, наведеними у розділі ІІ, повинен бути наведений у рядку 2455 Звіту.

Платники податку на прибуток, які здають лише річну декларацію, нараховують цей податок наприкінці звітного року (рядок 2300 Звіту). Далі визначаємо власне чистий фінансовий результат (різниця між фінрезультатом до оподаткування та сумою податку на прибуток). Звісно, якщо фінансовий результат був від'ємним, то сума податку на прибуток додається до нього, й отриманий показник є загальною сумою збитку підприємства за звітний період. Показник чистого фінансового результату звітного періоду бере участь у формуванні показника графи 4 рядка 1420 балансу «Нерозподілений прибуток (збиток)». Як відомо, це значення розраховується з урахуванням значення цього показника на початок звітного періоду, чистого прибутку/збитку за звітний період та використання чистого прибутку підприємством протягом звітного періоду.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Звітність КІК щодо новоствореної юрособи
    Фізособа в листопаді 2023 року зареєструвала підприємство за кордоном (КІК). Дохід по КІК в 2023 році не отримувався. Чи потрібно подавати звітність по КІК за 2023 рік?
    01.05.202429
  • Фінансова звітність КІК: як засвідчити та подати?
    Фізособа - контролер КІК (також є ФОП) отримав фінзвітність КІК. Чи можна в електронному кабінеті ФОПа створити звіт про КІК та декларацію про майновий стан фізособи? Як завірити та прикріпити фінзвітність КІК в форматі pdf?
    23.04.2024786
  • Звіт про КІК, якщо компанія не вела діяльності
    В грудні 2022 року фізособа заснувала компанію в США (100% частка). Компанія з дня заснування не вела діяльність і за правилами США не подавала фінзвітність. Фінансовий рік в США з 01.10 по 30.09. У 2024 році фізособа продала свою частку іншій особі. Як сформувати звіт по КІК в Україні, якщо фінзвітності немає?
    23.04.2024132
  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    19.04.202484
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202476