• Посилання скопійовано

У разі внесення помилкових даних у форму №1ДФ, слід подати уточнюючий розрахунок

За ІІ квартал 2015 р. було подано звіт за формою №1ДФ, де у працівниці помилково вказано код пільги по ПДФО 1, а не 4. ПДФО стягувалося та перераховувалося правильно. Виявлено помилку у жовтні 2015 р. Як виправити дану ситуацію?

Згідно з п. 4.4. Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого(сплаченого) на користь фізичних осіб та сум утриманого з них податку (Наказ Мінфіну від 13.01.2015р. №4), звітний новий та уточнюючий податкові розрахунки подаються на підставі інформації з попередньо поданого податкового розрахунку і містять інформацію лише за рядками й реквізитами, які уточнюються.

Коригування показників розділу I здійснюється наступним чином:


для виключення одного помилкового рядка з попередньо введеної інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 указати "1" - на виключення рядка;

для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у графі 9 указати "0" - на введення рядка;

для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію відповідно до абзацу другого цього пункту та ввести правильну інформацію відповідно до абзацу третього цього пункту, тобто повністю заповнити два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку в графі 9 указується "1" - рядок на виключення, а в другому - "0" - рядок на введення.

Таким чином, вам необхідно подати уточнюючий розрахунок за 2й квартал 2015 року, в якому заповнити два рядки щодо працівниці, код пільги по якій був вказаний невірний: один рядок на виключення помилкової інформації з позначкою «1» в графі 9, другий – на введення вірного коду пільги з позначкою  «0» в графі 9.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Степанов Михайло

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Виправлення помилки у звітності з ЄСВ щодо зайво нарахованої зарплати
    У жовтні 2025 року працівнику помилково виплатили та відобразили у звітності заробітну плату. Як правильно провести коригування цієї помилки у податковому розрахунку (ЄСВ, ПДФО та ВЗ) за грудень 2025 року, які коди типу нарахувань використовувати та як відобразити сторнування у Додатку 1?
    26.01.2026174
  • Дохід та звітність ФОПа ІІІ групи при оплаті в іноземній валюті
    ФОП на спрощеній системі (ІІІ група ЄП) надає консультаційні послуги та отримує оплату від нерезидентів в іноземній валюті на банківський рахунок. За якою датою та курсом НБУ визначати дохід у гривні для єдиного податку і яку звітність (декларація ЄП, ЄСВ, інші за потреби) потрібно подавати та в які строки?​
    23.01.202630
  • Куди віднести Дт-сальдо 6431 у Балансі (форма №1)
    Підприємство складає Баланс (Звіт про фінансовий стан, форма №1). У якому рядку (коді рядка) відображати дебетове сальдо субрахунку 6431 на дату балансу: у складі оборотних активів (ряд. 1190 «Інші оборотні активи») чи в іншій статті?
    23.01.20261 047
  • Виправлення різниці РІ (резерв) у ПнП: уточнення за 2025 рік
    Платник податку на прибуток (високодохідник). У деклараціях за І кв., півріччя та 9 міс. 2025 у додатку РІ не відображено зменшуючу різницю (використання резерву/забезпечення у березні 2025 р.). Як правильно виправити помилку перед поданням річної декларації за 2025 рік: чи подавати уточнюючі декларації послідовно (І кв. → півріччя → 9 міс.)? Чи потрібно повторно подавати фінзвітність (баланс, ф. №2) з кожним уточненням? Яка відповідальність/штрафи?
    22.01.202628
  • Чи подає Розрахунок податковий агент, який не має найманих працівників та дохід на користь ФО не нараховував?
    Податковий агент, який не має найманих працівників та дохід на користь фізичних осіб у звітному місяці не нараховував та не виплачував, Розрахунок не подає
    22.01.202627