Почнемо з того, що нова форма ТТН затверджена наказом Міністерства інфраструктури України «Про затвердження Змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні» від 05.12.2013 р №983. Старий же наказ Міністерства транспорту України і Міністерства статистики України «Про затвердження типових форм первинного обліку роботи вантажного автомобіля» від 29.12.95 р №488/346 втратив чинність з 10.12.2013 р.
У новій формі ТТН тепер зазначаються адреса вантажоодержувача і місце розвантаження товару. Тому якщо адреси поставок товару різні (хоч вони і належать одному і тому ж підприємству), для кожної такої адреси потрібно оформити окрему ТТН (звісно не менш ніж по 4 примірники на кожну таку поїздку).
Якщо ж адреса поставки товару єдина, то можна оформити кілька ТТН, а можна обмежитися і однією (якщо товар - однорідний, перевозиться на одну і ту ж відстань і при цьому забезпечується цілісність вантажу).
Раніше це було передбачено п. 2.6 Інструкції про порядок виготовлення, зберігання, застосування єдиної первинної транспортної документації для перевезення вантажів автомобільним транспортом та обліку транспортної роботи від 07.08.96 р. №228/253, яка втратила чинність з 03.11.2006 р. І хоча зараз вона не діє, проте замість неї ніякого іншого документа щодо заповнення ТТН не затвердили, тому на практиці нею все ще керуються.
Отже, в даному випадку одна ТТН складається на весь обсяг вантажу, перевезеного автомобілем. При цьому оформлення проміжних поїздок проводиться з видачею вантажовідправником водію автомобіля талона на кожну окрему поїздку. Порядок оформлення талона встановлюється за домовленістю між вантажовідправником і вантажоодержувачем. Реквізити талона повинні включати відомості, що визначають кількість перевезеного вантажу, час роботи автомобіля і його простою за кожну поїздку, а також інші показники, необхідні для подальшого їх занесення в ТТН.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись