Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Якщо діяльність з продажу тютюну тимчасово не здійснюється, декларацію подавати не потрібно

Чи обов’язково виробник або імпортер повинен подавати декларацію про максимальні роздрібні ціни на тютюнові вироби, якщо діяльність з виробництва або імпорту тимчасово не здійснюється?

Згідно з п. 220.1 ст. 220 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) встановлення максимальних роздрібних цін на підакцизні товари (продукцію) здійснюється виробником або імпортером товарів (продукції) шляхом декларування таких цін. 

Декларація про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) (далі – Декларація) подається виробником або імпортером підакцизних товарів (продукції) до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, не пізніше ніж 10 та 25 числа місяця (п. 220.4 ст. 220 ПКУ). 


Форму Декларації, порядок її складання та подання затверджено наказом Міністерства фінансів України від 25.03.2015 № 359, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.04.2015 за № 413/26858.

При цьому п. 220.7 ст. 220 ПКУ визначено, зокрема, що встановлені виробником або імпортером максимальні роздрібні ціни на перелічені у Декларації товари (продукцію) діють до їх зміни у порядку, встановленому ПКУ.

У разі потреби у зміні будь-яких відомостей, що містяться у Декларації, поданій їх виробником або імпортером центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, виробник або імпортер повинен подати таким органам нову Декларацію (п. 220.8 ст. 220 ПКУ). 

Разом з тим, зміна таких відомостей, що містяться у Декларації, поданій виробником або імпортером, може здійснюватися не частіше двох разів на місяць (п. 220.9 ст. 220 ПКУ).

Отже, виробник або імпортер не зобов’язаний подавати Декларацію, якщо діяльність з виробництва або імпорту тимчасово не здійснюється, оскільки установлені виробником або імпортером максимальні роздрібні ціни на перелічені у Декларації товари (продукцію) діють до їх зміни. У разі потреби у зміні будь-яких відомостей, що містяться у Декларації, поданій виробником або імпортером центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, виробник або імпортер повинен подати нову Декларацію.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Джерело
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Акциз , Тютюнові вироби

Коментарі: 3

Новини по темі

Консультації по темі