Згідно з п. 220.1 ст. 220 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) встановлення максимальних роздрібних цін на підакцизні товари (продукцію) здійснюється виробником або імпортером товарів (продукції) шляхом декларування таких цін.
Декларація про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) (далі – Декларація) подається виробником або імпортером підакцизних товарів (продукції) до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, не пізніше ніж 10 та 25 числа місяця (п. 220.4 ст. 220 ПКУ).
Форму Декларації, порядок її складання та подання затверджено наказом Міністерства фінансів України від 25.03.2015 №359, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.04.2015 за №413/26858.
При цьому п. 220.7 ст. 220 ПКУ визначено, зокрема, що встановлені виробником або імпортером максимальні роздрібні ціни на перелічені у Декларації товари (продукцію) діють до їх зміни у порядку, встановленому ПКУ.
У разі потреби у зміні будь-яких відомостей, що містяться у Декларації, поданій їх виробником або імпортером центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, виробник або імпортер повинен подати таким органам нову Декларацію (п. 220.8 ст. 220 ПКУ).
Разом з тим, зміна таких відомостей, що містяться у Декларації, поданій виробником або імпортером, може здійснюватися не частіше двох разів на місяць (п. 220.9 ст. 220 ПКУ).
Отже, виробник або імпортер не зобов’язаний подавати Декларацію, якщо діяльність з виробництва або імпорту тимчасово не здійснюється, оскільки установлені виробником або імпортером максимальні роздрібні ціни на перелічені у Декларації товари (продукцію) діють до їх зміни. У разі потреби у зміні будь-яких відомостей, що містяться у Декларації, поданій виробником або імпортером центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, виробник або імпортер повинен подати нову Декларацію.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись