• Посилання скопійовано

Якщо в результаті продажу цінних паперів не нараховується інвестиційний прибуток, ПДФО не утримується

Чи потрібно підприємству на загальній системі - професійному торговцю ЦП вказувати у формі №1-ДФ за 1 квартал 2015 року суму доходу, який виплачено фізособі, яка продала без прибутку/збитку раніше придбані через цього ж профучасника ЦП і, в подальшому, продала іх цьому ж профучаснику у власність?

Запитання: Чи потрібно підприємству на загальній системі - професійному торговцю цінними паперами з відповідними ліцензіями НКЦПФР вказувати у формі №1-ДФ за 1 квартал 2015 року суму доходу, який виплачено фізособі, яка продала без прибутку/збитку (нульовий результат - за що купила, за те й продала) раніше придбані через цього ж профучасника по брокерському договору цінні папери і, в подальшому, продала іх цьому ж профучаснику у власність? Якщо потрібно, то яким чином і з якою ознакою доходів?

Відповідь: Ситуація, що описана у запитанні, підпадає під дію п. 170.2 ПКУ.  Згідно пп. 170.2.2 ПКУ інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу (в даному випадку – цінних паперів), та його вартістю, що визначається із суми витрат на придбання такого активу з урахуванням норм пп. 170.2.4-170.2.6 ПКУ (крім операцій з деривативами).

Згідно п. 170.2.9 ПКУ податковим агентом платника податку, який здійснює операції з інвестиційними активами з використанням послуг професійного торговця цінними паперами, є такий професійний торговець (крім операцій з цінними паперами, визначеними у пп. 165.1.52 ПКУ). 


Податковий агент під час кожного нарахування платнику інвестиційного прибутку нараховує (утримує) ПДФО  за ставкою, визначеною пп. 167.5.1 ПКУ, та сплачує (перераховує) його до бюджету під час кожного нарахування такого доходу. Незважаючи на це, фізична особа має подавати річну податкову декларацію при отриманні нею доходу, зазначеного у п. 170.2 ПКУ.

При цьому, податковий агент враховує документально підтверджені витрати фізичної особи на придбання цінних паперів згідно другого абзацу пп. 170.2.2 ПКУ. Документальним підтвердженням (первинним документом) доходів та витрат за операціями з інвестиційними активами, укладеними в електронній формі на фондовій біржі для клієнтів - учасників фондової біржі, визнається звіт торговця цінними паперами (брокера), який формується на базі біржового звіту та договору на брокерське обслуговування. 

Отже, в даному випадку фізична особа не отримала інвестиційного прибутку, тому що доходи від продажу цінних паперів дорівнюють документально підтвердженим витратам на їх придбання. Тому, якщо в результаті продажу цінних паперів не нараховується інвестиційний прибуток, то в цьому разі ПДФО не утримується, а відповідно, і відображати цю операцію у формі № 1ДФ не потрібно.

 

 

 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»