• Посилання скопійовано

Податкові накладні за січень та лютий: чи можна включити до квітневої декларації?

Підприємством у січні та лютому не було включено до декларації з ПДВ податкові накладні для податкового кредиту (одна не була включена в січні, інша в лютому). Чи має право підприємство включити дані податкові накладні при здачі декларації за квітень?

Відповідно до п. 198.6 ПКУ, якщо податкова накладна не зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних, права на податковий кредит у покупця немає. Якщо податкову накладну зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням терміну реєстрації, покупець такі податкові накладні відображає у складі податкового кредиту за той звітний період, в якому зареєстровано їх в Єдиному реєстрі. 

Тому, враховуючи вимогу п. 198.6 ПКУ, податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року та своєчасно зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, включаються до складу податкового кредиту того звітного періоду, на який припадає дата їх складання (додатково див. лист ДФСУ від 17.02.2015 р. №5292/7/99-99-19-03-02-17). 

Як наслідок, покупець не може включити до звітного періоду квітня податкові накладні, якщо такі документи були вчасно зареєстровані у відповідних періодах: січня та лютого. Єдиним варіантом на збереження податкового кредиту є подання уточнюючих розрахунків до декларацій з ПДВ січня та лютого. Враховуючи суть виправлення, слід зауважити, що факту заниження податкового зобов'язання немає, відповідно штрафи, які передбачено ст. 50 ПКУ платник ПДВ сплачувати не буде.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»