• Посилання скопійовано

Звітність з ЄСВ: порядок та строки подання різними категоріями платників

Яку звітність з ЄСВ подають платники ЄСВ залежно від їх категорії і якими є строки такого подання?

Чинні форми звітності з ЄСВ та порядок їх заповнення затверджено як додатки до Порядку №454.

Додаток 4 «Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів» подається до ДПІ за місцем обліку щомісячно, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду, усіма особами, які використовують найману працю (за трудовими та цивільно-правовими договорами, крім договорів із ФОП), а також особами, які виплачують грошове забезпечення і суми державної допомоги із Фонду.


 

Додаток 5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» подається виключно підприємцями та особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність. Звітним періодом, дані якого відображаються у цьому звіті, є календарний рік. Однак підприємці, незалежно від обраної системи оподаткування, подають цей звіт до ДПІ за місцем обліку до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. А особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, — до 1 травня року, наступного за звітним періодом.

 

Додаток 6 «Звіт про суми добровільних внесків, передбачених договором про добровільну участь, які підлягають сплаті, та суми доплати до органів доходів і зборів» подається виключно тими застрахованими особами, які уклали договір про добровільну участь у державному соціальному страхуванні, або тими особами, які, на підставі відповідного договору, добровільно доплатили до бюджету суму ЄСВ для збільшення власного страхового стажу (у разі якщо протягом певного періоду сплачений ними або за них страховий внесок був меншим за мінімальний розмір). Звітним періодом для таких осіб є тривалість дії договору, а якщо договором про добровільну участь передбачено одноразову сплату особою єдиного внеску за попередні періоди, у яких особа не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, — період, за який одноразово сплачено єдиний внесок за попередні періоди. Подається звіт протягом 30 календарних днів після закінчення строків дії договору.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»