• Посилання скопійовано

Виправляємо помилки у звітності з ЄСВ

Як самостійно виправити помилки за минулий звітний період у таблиці 6 звіту з ЄСВ за формою додатка 4?

Виправленню помилок у звітності з ЄСВ присвячено розділ V Порядку №454.

І за п. 5.5 Порядку №454, якщо страхувальником було допущено помилку в реквізитах (крім сум), що стосується страхувальника або застрахованої особи, — подаються скасовуючі документи. Зміни в сумах нарахованої заробітної плати або доходу та у зв'язку з цим нарахованих сум ЄСВ за звітний місяць при формуванні і поданні скасовуючих документів не допускаються. За п. 5.7 Порядку №454, у разі коли страхувальником були допущені помилки, зазначені в пункті 5.5 цього розділу, страхувальник повинен сформувати та подати разом зі звітом за поточний звітний період звіт за попередній період, який містить: перелік таблиць звіту, відповідну таблицю зі статусом «скасовуюча» з відомостями, які були помилкові, на одну або кількох застрахованих осіб та відповідну таблицю зі статусом «початкова» із зазначеними правильними відомостями на одну або декількох застрахованих осіб. Звіт, сформований для виправлення помилок за попередні звітні періоди, не повинен містити таблиць 1 — 4 додатка 4. 

Отже, таблиця 6 додатка 4 має типи «початкова» і «скасовуюча». Початкова використовується для внесення даних про застрахованих осіб, при складанні додатка 4 за відповідний звітний період, а також для виправлення помилок, у порядку, зазначеному вище. Скасовуюча форма таблиці 6 додатка 4 використовується виключно для викреслення раніше поданих хибних даних. Наприклад, якщо страхувальник помилився, зазначаючи ПІБ однієї застрахованої особи (при цьому у звіті з ЄСВ наводилися персоніфіковані дані про 250 різних фізосіб), то для виправлення помилки йому потрібно подати скасовуючу форму таблиці 6 додатка 4 із зазначеними в ній відомостями про таку застраховану особу (повторення з раніше поданого звіту), і початкову форму таблиці 6 додатка 4 із зазначеними в ній правильними відомостями про цю застраховану особу, і тільки про неї.

Однак помилки, які стосуються неправильно зазначеної суми доходу або утриманого ЄСВ, так не виправляються. Ці помилки треба виправляти у таблиці 6 додатка 4 за той звітний період, у якому такі помилки були знайдені та виправлені, окремим рядком. Оскільки помилки бувають різними, різним буде і порядок їх виправлення. Так, якщо потрібно зменшити в персоніфікованих даних певну суму ЄСВ, у цьому рядку дублюються помилкові дані, зазначені у звітності раніше, але в реквізиті 10 «Код типу нарахувань» зазначається 3, і це означатиме суму заробітної плати (доходу), нараховану у попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на яку страхувальником самостійно зменшено зайво нараховану суму ЄСВ. Якщо ж, навпаки, страхувальник збільшує суму ЄСВ, виправляючи помилку самостійно, то він зазначає в цьому реквізиті код типу нарахувань 2.

При цьому обов'язково зазначається місяць та рік, за який проведено нарахування (реквізит 11), що дає змогу в одній таблиці 6 додатка 4 виправити помилки за кілька звітних періодів.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»