• Посилання скопійовано

За порушення подання звітності з ПДВ - штраф

В липні 2014 року приватне підприємство подало декларацію з ПДВ. ЇЇ було прийнято. Потім податкова вирішила скасувати дану декларацію,тому що начебто невірно вказано назву органу, куди подано декларацію. Декларацію повторно не відправлено. Як подати декларацію у 2015 році?

Запитання: В липні 2014 року ПП подало декларацію з ПДВ. ЇЇ було прийнято. Потім податкова вирішила скасувати дану декларацію,тому що начебто ми невірно вказали назву органу, куди подали декларацію. Прислали відповідний лист. Так сталось що ми не відправили ще раз декларацію за липень 2014. В січні 2015 я спробувала відправити її ще раз - написали, що дія форми закінчилась. Як подати податкову декларацію у 2015 році за 2014 рік?

Відповідь: Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов'язкові реквізити - це інформація за відсутності якої документ втрачає визначений ПКУ статус із настанням передбачених законом юридичних наслідків (п. 48.2 ПКУ). 

Перелік обов'язкових реквізитів зазначається у п.48.3 Кодексу, серед яких найменування контролюючого органу, до якого подається звітність.  Податкова декларація, надіслана платником податків поштою або засобами електронного зв'язку, вважається неподаною за умови її заповнення з порушенням норм п. 48.3 ПКУ та надсилання контролюючим органом платнику податків письмової відмови у прийнятті його податкової декларації. 


 

Згідно п. 49.12 ПКУ у разі отримання відмови контролюючого органу у прийнятті податкової декларації платник податків має право: 

1) подати податкову декларацію та сплатити штраф у разі порушення строку її подання; 

2) оскаржити рішення контролюючого органу у порядку, передбаченому ст. 56 ПКУ.

Якщо виявиться що факт неприйняття декларації є неправомірним, декларація вважається прийнятою у день її фактичного отримання контролюючим органом. 

Податкова звітність, складена з порушенням, не вважається податковою декларацією, і згідно п. 120.1 ПКУ платник несе відповідальність:

- за неподання або несвоєчасне подання накладається штраф  в розмірі 170 грн;

- ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф в розмірі 1020 грн.

Виходячи із того, що податкова декларація складається за формою, чинною на час її подання, подати декларацію з ПДВ за липень потрібно за формою затвердженою наказом Мінфіну від 23.09.2014р. №966. 

Пам'ятайте, незалежно від наявності відмови у прийнятті декларації платник податків вчасно зобов'язаний погасити податкове зобов'язання, самостійно визначене ним у такій звітностії (п. 49.16 ПКУ).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»