• Посилання скопійовано

Відповідальними за подання звіту по ЄСВ у разі смерті підприємця є спадкоємці

Хто подає звіт з ЄСВ у разі смерті страхувальника-підприємця або самозайнятої особи?

Відповідно до п. 1.1 р. І Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Порядок №454), платники єдиного соцвнеску, які зазначені, зокрема, в п. 4 та п. 5 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ (ФОП та ФО, які провадять незалежну професійну діяльність) є страхувальниками. 


У разі якщо при припиненні страхувальника є правонаступник, звіт до органу доходів і зборів подається правонаступником, якщо правонаступництво підтверджено установчими документами (пп. 2.12 р. ІІ Порядку №454).

Згідно з пп. 97.4.4 п. 97.4 ст. 97 ПКУ особою, відповідальною за погашення грошових зобов’язань чи податкового боргу ФО (у т.ч. ФОП, ФО, яка провадить незалежну професійну діяльність), яка померла або визнана судом безвісно відсутньою або оголошена померлою чи визнана недієздатною, є особи, які вступають у права спадщини або уповноважені здійснювати розпорядження майном такої особи.

Враховуючи зазначене вище, відповідальною особою за подання звіту щодо сум нарахованого ЄСВ у разі смерті страхувальника – ФОП або ФО, яка провадить незалежну професійну діяльність, є особи, які вступають у права спадщини або уповноважені здійснювати розпорядження майном померлої особи.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Джерело: Фонд соціального страхування України

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Виправлення в додатку ГД до Звіту неприбуткової організації
    Благодійний фонд помилився при заповненні додатка ГД до Звіту про використання доходів неприбуткової організації за 2023 рік: у розділі ІІ у графі 5 вказано кількість, а не одиницю виміру, а в графі 6 вказана вага (в кг) отриманої одиниці допомоги. Подібні помилки є і в розділах ІІІ та V. Вартісні показники вказані правильно. Розподіл проводимо в одиницях виміру штуки (не кг). Чи потрібно уточнювати додаток ГД та Звіт за 2023 рік?
    18.02.202518
  • Практикант ПТНЗ в додатках єдиної звітності
    Учень-практикант проходить практику на підприємстві (укладено договір з навчальним закладом - 50% практиканту, 50% - ПТНЗ). Як відобразити оплату праці практиканта у додатках 1 та 4ДФ (за якою ознакою доходу): чи ставиться дати початку та закінчення перебування практиканта на підприємстві в додатку 4ДФ?
    13.02.202515
  • Чи обов’язково ФОПу подавати єдину звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ, якщо є лише виплати іншим ФОПам?
    У ФОП є виплати лише іншим ФОПам. Чи подавати єдину звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?
    12.02.20251 068
  • Виправлення суми лікарняних в рядках 1.3, 1.4 єдиної звітності?
    Чи можна виправити суму лікарняних в рядках 1.3, 1.4 об’єднаній звітності?
    06.02.202569
  • Договір ДМС для працівника та його родича в єдиній звітності
    Як відобразити у додатку 4ДФ єдиної звітності страховий платіж, який сплачується за працівника за договором ДМС, що перевищує 30% нарахованої зарплати та оподатковується ПДФО та ВЗ? Як відобразити у додатку 4ДФ суму страховий платіж за договором ДМС за родича працівника першого ступеня споріднення? Яка ознака доходу? Як правильно оподаткувати: з урахуванням натурального коефіцієнту чи без?
    31.01.202556