Питання: Чи відображаються у Податковій декларації екологічного податку (колонка 3 додатка 4) за звітний квартал поточного року обсяги відходів, що були відображені у податковій декларації за попередній звітний квартал, але не передані на видалення та утилізацію спеціалізованому підприємству (відсутній договір на видалення та утилізацію відходів)?
Відповідь: Відповідно до п. «г» ст. 17 Закону України від 05.03.98 р. №187/98-ВР «Про відходи» суб’єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов’язані на основі матеріально-сировинних балансів виробництва виявляти і вести первинний поточний облік кількості, типу і складу відходів, що утворюються, збираються, перевозяться, зберігаються, обробляються, утилізуються, знешкоджуються та видаляються, і подавати щодо них статистичну звітність у встановленому порядку.
До Податкової декларації екологічного податку, форму якої затверджено наказом ДПА України від 24.12.2010 р. №1010 (далі — декларація), додається, зокрема, розрахунок податкового зобов’язання з екологічного податку, що справляється за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах (додаток 4).
Таким чином, якщо за даними матеріально-сировинного балансу виробництва суб’єкта господарювання у звітному кварталі поточного року залишаються обліковуватися відходи, за які вже було сплачено екологічний податок у попередньому кварталі, проте їх не було передано на видалення та утилізацію спеціалізованому підприємству (відсутній договір на видалення та утилізацію відходів), та відходи, що були розміщені у відповідному податковому (звітному) періоді, то у додатку 4 до декларації за звітний квартал поточного року відображаються фактичні обсяги відходів, що були розміщені у відповідному податковому (звітному) періоді.
Тобто у колонці 3 «Фактичні обсяги розміщення відходів, тонн (одиниць)» додатка 4 до декларації за звітний квартал поточного року не потрібно зазначати обсяги відходів, що були відображені у декларації за попередній звітний квартал, але не передані на видалення та утилізацію спеціалізованому підприємству.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись