• Посилання скопійовано

Строки давності для подання податкової звітності

ФОП (загальна система) зареєстрований у 2005 році як платник ЄСВ - у 2019 р. Діяльність не здійснювалася і декларація не подавалась. За які періоди обов'язково потрібно подати декларацію про майновий стан, враховуючи термін позовної давності? Чи достатньо буде подати таку декларацію тільки за період 2019-2024 рр.? За який період подавати додаток по ЄСВ, якщо ФОП весь час працював (за трудовим договором) за основним місцем роботи?

Відповідно до абзацу першого пп. 49.2 ПКУ, платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників податків.

Водночас у пп. 177.11 ПКУ зазначено, що ФОПи на загальній системі оподаткування мають подавати річну декларацію про майновий стан і доходи, де серед іншого зазначаються:

  • доходи від підприємницької діяльності;
  • інші доходи (зарплата, іноземні надходження тощо);
  • суми ЄСВ, нараховані на дохід ФОП.

Податковим кодексом України не передбачено строків давності з метою подання податкових декларації, якщо вони не були подані до органу ДПС.

Так, позиція ДПС з цього питання наведена, зокрема,  у розясненні    ГУ ДПС у Черкаській обл. 

Отже, ФОП повинен  подати до ДПС Декларацію про майновий стан і доходи  за весь період своєї держреєстрації.

Що стосується Додатку ЄСВ, то відповідно з п. 2 розд. ІІ Інструкції №859,  додатки є складовою частиною Декларації і без Декларації не є дійсними. Додатки заповнюються та подаються виключно за наявності доходів (витрат), розрахунок яких міститься у цих додатках.

Отже, фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування (крім електронних резидентів (е-резидентів), особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства, які протягом звітного року дохід від підприємницької діяльності не отримували, проте є обов’язок із подання Декларації з інших підстав, не подають Додаток ЄСВ 1 у складі Декларації.

Висновок: ФОП повинен подати до ДПС Декларацію про майновий стан і доходи за весь період держреєстрації, заповнивши в ній р.10.1«Дохід, нарахований (виплачений, наданий) у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, які нараховані (виплачені, надані) відповідно до умов трудового договору (контракту)». При цьому Додаток ЄСВ 1 не подається.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Левчук Ніна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»