• Посилання скопійовано

Чи може нерезидент надіслати до контролюючих органів в е-формі заяву за ф. №1-ОПН з позначкою «Інші зміни / перереєстрація»?

У разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік, заява за ф. №1-ОПН з позначкою «Інші зміни/перереєстрація» та копії відповідних документів (з пред’явленням оригіналів) подаються до контролюючого органу або направляються поштою

Податківці у підкатегорії 116.02 ЗІР надали інформацію, що нормами пп. 64.5 ПКУ та розд. IV, IХ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 №1588, визначені підстави і перелік документів, які подаються нерезидентами (іноземними юридичними компаніями, організаціями) до контролюючих органів для взяття на облік.

Відповідно до пп. 66.5 ПКУ у разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік згідно з пп. 64.5 ПКУ нерезидент зобов’язаний протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів подати до контролюючого органу уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік.

Порядок внесення змін до облікових даних платників податків визначений розд. IХ Порядку №1588.

Відповідно до пп. 9.2 Порядку №1588 у разі виникнення змін у даних або внесення змін до облікових даних, перереєстрації нерезиденти подають заяву нерезидента (для іноземної юридичної компанії, організації або її відокремленого підрозділу) за формою №1-ОПН з позначкою «Інші зміни / перереєстрація» та копії документів (з пред’явленням оригіналів), визначені пп. 4.4 розд. IV Порядку №1588.

Заява за ф. №1-ОПН та копії документів подаються до контролюючого органу або направляються поштою. У разі подання документів поштовим відправленням копії документів повинні бути засвідчені нотаріально.

Водночас, заява за ф. №1-ОПН з позначкою «Зміна відповідальних осіб: керівника», «Зміна відповідальних осіб: особи, відповідальної за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» може бути подана технічними засобами електронних комунікацій в електронній формі з дотриманням вимог законів №851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» та №2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» (пп. 9.3 розд. ІХ Порядку №1588).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Відображення запізнілого акта від ФОП: ризики та правильний порядок звітування у 4ДФ
    Акт про надані послуги від ФОПа датований травнем, але отриманий і оплачений у липні. Нарахований дохід не було відображено у Додатку 4ДФ за травень. Чи можна уникнути подання уточнюючого звіту і штрафу, відобразивши нарахування та виплату доходу в звіті за липень, враховуючи, що ФОП звітує за касовим методом, а податківці не можуть оперативно виявити розбіжність? Які ризики штрафів у такому випадку?
    Сьогодні 14:1656
  • Тип об’єкта оподаткування в ф. №20-ОПП, якщо у довіднику відсутня потрібна назва
    Для об’єкта оподаткування, тип якому обрано за функціональним призначенням, із застосуванням принципу укрупнення інформації, у графу 4 розд. 3 заяви про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою №20-ОПП вноситься точна його назва
    21.07.2025148
  • Визначення категорії підприємства при розбіжності показників
    Підприємство за критерієм річного доходу відповідає малому, а за середньою кількістю працівників – середньому. Балансова вартість активів дорівнює нулю. До якої категорії (малих чи середніх) слід відносити таке підприємство? На які норми законодавства орієнтуватись для класифікації, якщо показники відповідають різним категоріям?
    18.07.202553
  • Порядок зняття з обліку в контролюючих органах договору про спільну діяльність, якщо договір визнано недійсним в суді
    Який порядок зняття з обліку в контролюючих органах договору про спільну діяльність, договору управління майном, угоди про розподіл продукції та чи призначається при цьому перевірка, у тому числі якщо цей (ця) договір (угода) визнано недійсним в судовому порядку, а також чи видається довідка за формою №12-ОПП?
    18.07.20257
  • Призупинення діяльності ТОВ: звітність та управління без директора
    Як юрособі на загальній системі - платнику ПДВ призупинити діяльність у зв'язку з форс-мажором (пошкодженням підприємства), звільнивши всіх працівників, включно з директором, який є засновником? Хто і яку звітність має подавати, якщо діяльність не ведеться, і чи може засновник виконувати ці функції?
    18.07.20251 0443