• Посилання скопійовано

Нюанси взяття на облік фізосіб, які мають намір здійснювати незалежну професійну діяльність, що мають довідку ВПО

Фізособи, які здійснюють незалежну професійну діяльність та взяті на облік як ВПО, можуть подати заяву за ф. №5-ОПП для взяття на облік / зміну місця обліку до контролюючого органу за місцем реєстрації фактичного місця проживання згідно з довідкою про взяття на облік ВПО

Податківці у підкатегорії 116.04  ЗІР роз'яснили, що Порядок взяття на облік фізичних осіб, які не є підприємцями та здійснюють незалежну професійну діяльність, умовою ведення якої згідно із законом є державна реєстрація (реєстрація) такої діяльності у відповідному уповноваженому органі та отримання свідоцтва про реєстрацію чи іншого документа (дозволу, сертифіката тощо), що підтверджує право фізичної особи на ведення незалежної професійної діяльності, визначений пп. 6.7 розд. VI Порядку №1588.

Зокрема, пп. 1 пп. 6.7 розд. VI Порядку №1588 встановлено, що для взяття на облік фізична особа, яка має намір провадити незалежну професійну діяльність, у строк 10 календарних днів після державної реєстрації (реєстрації) незалежної професійної діяльності у відповідному уповноваженому органі та отримання свідоцтва про реєстрацію чи іншого документа (дозволу, сертифіката тощо), що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності, зобов’язана подати особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) або через уповноважену особу до контролюючого органу за місцем свого постійного проживання заяву за ф. №5-ОПП та відповідні документи, що підтверджують право фізичної особи на ведення незалежної професійної діяльності.

Заява за ф. №5-ОПП та копії документів можуть бути подані технічними засобами електронних комунікацій в електронній формі з дотриманням вимог Закону №851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг», Закону №2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».

Фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність та взяті на облік, як внутрішньо переміщені особи, можуть подати заяву за ф. №5-ОПП для взяття на облік / зміну місця обліку до контролюючого органу за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи згідно з довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, копія якої подається до контролюючого органу (пп. 4 п. 6.8 Порядку №1588).

Узяття на облік фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, здійснюється у день отримання від них заяви за ф. №5-ОПП (пп. 65.5 ПКУ та пп. 3 п. 6.7 Порядку №1588).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Відображення запізнілого акта від ФОП: ризики та правильний порядок звітування у 4ДФ
    Акт про надані послуги від ФОПа датований травнем, але отриманий і оплачений у липні. Нарахований дохід не було відображено у Додатку 4ДФ за травень. Чи можна уникнути подання уточнюючого звіту і штрафу, відобразивши нарахування та виплату доходу в звіті за липень, враховуючи, що ФОП звітує за касовим методом, а податківці не можуть оперативно виявити розбіжність? Які ризики штрафів у такому випадку?
    22.07.202556
  • Тип об’єкта оподаткування в ф. №20-ОПП, якщо у довіднику відсутня потрібна назва
    Для об’єкта оподаткування, тип якому обрано за функціональним призначенням, із застосуванням принципу укрупнення інформації, у графу 4 розд. 3 заяви про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою №20-ОПП вноситься точна його назва
    21.07.2025150
  • Визначення категорії підприємства при розбіжності показників
    Підприємство за критерієм річного доходу відповідає малому, а за середньою кількістю працівників – середньому. Балансова вартість активів дорівнює нулю. До якої категорії (малих чи середніх) слід відносити таке підприємство? На які норми законодавства орієнтуватись для класифікації, якщо показники відповідають різним категоріям?
    18.07.202553
  • Порядок зняття з обліку в контролюючих органах договору про спільну діяльність, якщо договір визнано недійсним в суді
    Який порядок зняття з обліку в контролюючих органах договору про спільну діяльність, договору управління майном, угоди про розподіл продукції та чи призначається при цьому перевірка, у тому числі якщо цей (ця) договір (угода) визнано недійсним в судовому порядку, а також чи видається довідка за формою №12-ОПП?
    18.07.20257
  • Призупинення діяльності ТОВ: звітність та управління без директора
    Як юрособі на загальній системі - платнику ПДВ призупинити діяльність у зв'язку з форс-мажором (пошкодженням підприємства), звільнивши всіх працівників, включно з директором, який є засновником? Хто і яку звітність має подавати, якщо діяльність не ведеться, і чи може засновник виконувати ці функції?
    18.07.20251 0443