• Посилання скопійовано

Кешбек, отриманий в рамках реалізації проэкту «Зроблено в Україні»: як відобразити в ф. №4ДФ?

Оскільки джерелом фінансування кешбеку, отриманого в рамках реалізації проєкту «Зроблено в Україні», є кошти держбюджету, то згідно з Довідником ознак доходів фізосіб суми держдопомоги відображаються податковим агентом у додатку 4ДФ до Розрахунку за ознакою «128»

Податківці у підкатегорії 103.25 ЗІР дали роз'яснення, що Постановою КМУ від 20.08.2024 року №952 «Про реалізацію експериментальних проектів у рамках Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні» затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки внутрішнього попиту на вітчизняні товари та послуги.

Порядок використання коштів визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Міністерства економіки України за бюджетною програмою «Підтримка внутрішнього попиту на вітчизняні товари та послуги» (п. 1 Порядку використання коштів).

Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінекономіки (п. 3 Порядку використання коштів).

Згідно з п. 4 Порядку використання коштів бюджетні кошти спрямовуються, зокрема, на надання державної грошової допомоги покупцям товарів українського виробництва відповідно до Порядку реалізації експериментального проекту щодо надання державної грошової допомоги покупцям товарів українського виробництва в рамках Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні», затвердженого Постановою №952.

Підпунктом 4 п. 4 Порядку про Національний кешбек визначено, що національний кешбек – державна грошова допомога, яка нараховується у відсотковому співвідношенні від вартості придбаного безготівковим розрахунком з використанням платіжної картки товару українського виробництва та може бути використана на умовах, передбачених Порядком про Національний кешбек.

Отримувачем кешбеку є фізична особа – громадянин України, яка досягла 18 років, що є покупцем товарів українського виробництва, включених до переліку товарів українського виробництва, і відкрила поточний рахунок із спеціальним режимом використання «Національний кешбек» в одному з уповноважених банків України (пп. 6 п. 4 Порядку про Національний кешбек).

Відповідно до п. 7 Порядку про Національний кешбек джерелом фінансування експериментального проєкту є кошти державного бюджету.

Пунктом 35 підрозд. 1 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку за 2024 та 2025 податкові (звітні) роки не включається дохід у вигляді державної грошової допомоги (кешбеку), отриманий в рамках реалізації експериментального проекту щодо надання державної грошової допомоги покупцям товарів та послуг українського виробництва в рамках Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні», затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Наказом Мінфіну від 13.01.2015 №4 затверджені форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску.

Згідно з п. 4 розд. IV Порядку №4 в додатку 4ДФ «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» до Розрахунку у графі 6 «Ознака доходу» зазначається ознака доходу, наведена у розд. 1 «Довідник ознак доходів фізичних осіб» додатка 2 до Порядку №4, яка визначається відповідно до нарахованого доходу.

Враховуючи вищезазначене, оскільки джерелом фінансування грошової допомоги (кешбеку), отриманої в рамках реалізації експериментального проекту щодо надання державної грошової допомоги покупцям товарів та послуг українського виробництва в рамках Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні» є кошти державного бюджету, то згідно з Довідником ознак доходів фізичних осіб суми державної допомоги відображаються податковим агентом у додатку 4ДФ до Розрахунку за ознакою доходу «128».

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Як відображаються в додатку 4ДФ грошова компенсація вартості товарів, надана кінцевому споживачу, при їх поверненні протягом гарантії?
    Дохід, отриманий у вигляді вартості товарів, які надходять платнику податку як гарантійна заміна (грошова компенсація вартості товарів), надана в разі їх повернення продавцю протягом гарантійного строку, але не вище, ніж ціна придбання таких товарів, відображається у 4ДФ під ознакою доходу «138»
    23.07.20255
  • Не відображено договір ЦПХ в додатках єдиної звітності: як виправити та які можливі штрафи?
    У травні 2025 р. нараховано та виплачено фіичній особі винагороду за договором цивільно-правового характеру. Проте в об'єднаній звітності з ЄСВ, ПДФО та ВЗ за травень 2025 р. (додатки 1, 4, 5 та основний розрахунок) це нарахування, виплата та завершення дії договору помилково не вказані. Усі належні податки слпачені до бюджету у момент виплати винагороди у повному обсязі. Як правильно заповнити уточнюючий розрахунок для виправлення цієї помилки та чи потрібно нараховувати та сплачувати штрафні санкції і пеню за умови, що недоїмка із сплати податків відсутня?
    23.07.202518
  • Співпраця підприємця ІІІ групи з іншими ФОПами: договір, акти та додаток 4ДФ
    ФОП на ІІІ групі ЄП без найманих працівників надає послуги з онлайн-вивчення іноземної мови та планує залучати інших ФОПів для проведення окремих курсів. Як правильно оформити такі відносини? Чи підійде договір ЦПХ? Як оформлювати акти виконаних робіт при щотижневих оплатах? Чи потрібно подавати Додаток 4ДФ та який штраф за його неподання?
    23.07.2025244
  • Відображення запізнілого акта від ФОП: ризики та правильний порядок звітування у 4ДФ
    Акт про надані послуги від ФОПа датований травнем, але отриманий і оплачений у липні. Нарахований дохід не було відображено у Додатку 4ДФ за травень. Чи можна уникнути подання уточнюючого звіту і штрафу, відобразивши нарахування та виплату доходу в звіті за липень, враховуючи, що ФОП звітує за касовим методом, а податківці не можуть оперативно виявити розбіжність? Які ризики штрафів у такому випадку?
    22.07.202572
  • Тип об’єкта оподаткування в ф. №20-ОПП, якщо у довіднику відсутня потрібна назва
    Для об’єкта оподаткування, тип якому обрано за функціональним призначенням, із застосуванням принципу укрупнення інформації, у графу 4 розд. 3 заяви про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою №20-ОПП вноситься точна його назва
    21.07.2025504