В загальному порядку, якщо юридична особа надає подарункові сертифікати фізичним особам, то вартість таких сертифікатів включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку як додаткове благо та оподатковується за ставкою 18% у джерела виплати з урахуванням вимог пп. 165.1.39 ПКУ.
Своєю чергою, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань) - у частині, що не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі. У 2024 р. ця сума складає 1775 грн.
В додатку 4ДФ вартість подарунку відображається двома рядками:
Якщо додаткове благо надається не в грошовій формі, відповідно до умови сертифікатом, то потрібно буде застосувати натуральний коефіцієнт (ЗІР, 103.02).
Але все це вимагає наявності інформації про РНОКПП фізосіб – отримувачів сертифікатів. Якщо при роздачі сертифікатів не можливо ідентифікувати отримувача, наприклад сертифікат не іменний та не передбачає процедури ідентифікації, а просто приурочений до якоїсь події, і власником його може стати будь-яка дитина. В цьому випадку оподатковувати і відображати такі сертифікати в додатку 4ДФ не потрібно. А ось якщо благодійний фонд складе списки отримувачів та визначить наказом, хто саме отримує сертифікати, то в цьому випадку додаткове благо буде.
***
Також читайте: Подарункові сертифікати працівникам: що із оподаткуванням? (витяг)
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити