• Посилання скопійовано

Переукладено договір оренди на новий строк: що з формою №20-ОПП?

Договір оренди обладнання закінчився 30.04.2024 р. (договір 1), сформовано акт на повернення обладнання з оренди. Новий договір оренди укладено 01.05.2024 р. (договір 2). Договір укладено на тих же умовах, з тим же орендарем. Обладнання знову передано за актом прийому-передачі. Чи потрібно подавати ф. №20-ОПП на повернення з оренди обладнання та передачу в оренду за новим договором?

В наведеній ситуації, дія договору 1 припиняється і укладається договір 2. Дані про об’єкт оренди не змінилися після переукладення договору. Тому повідомлення за формою №20-ОПП  щодо такого об’єкт можна не подавати.

Адже відповідно до пп. 8.5 Порядку обліку платників податків і зборів платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за формою №20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт у разі зміни відомостей про об'єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об'єкта оподаткування, оподаткування, щодо якого відбулися зміни, в такому самому порядку та строки, як і при реєстрації, створенні чи відкритті об’єкта оподаткування.

Проте є лише одна умова, за даним об’єктом оренди ф. №20-ОПП вже подавалася раніше, зокрема, за договором 1.

Своєю чергою, податківці у своїй консультації визначають:

«Якщо суб’єкт господарювання (орендар) у зв’язку із зміною власника (орендодавця) нерухомого майна (приміщення), яке вже орендується і використовується в господарській діяльності, укладає новий договір, а про таке приміщення орендар вже повідомив контролюючий орган як про об’єкт оподаткування, то повторно повідомляти про цей об’єкт (подавати повідомлення №20-ОПП) не потрібно».

Зауважимо, що в повідомленні №20-ОПП немає ніяких посилань на договір оренди. Тому фактично змін щодо об’єкта оподаткування не відбулося.

На нашу думку, при продовженні договору оренди, через укладання додаткової угоди, а не нового договору, за умови відсутності змін передбачених пп. 8.5 Порядку обліку платників податків і зборів подавати повідомлення за формою №20-ОПП також немає необхідності.

Однак, якщо підприємство вирішило, наприклад, змінити функціональне призначення об’єкта при укладанні нового договору оренди, то тут вже повідомлення потрібно буде подати.

***

Додатково читайте:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»