Профспілка, як і інші неприбуткові організації, має керуватися Законом про благодійну діяльність. Згідно з ч. 1 ст. 4 цього Закону суб’єктами благодійної діяльності є благодійні організації, які утворені та діють відповідно до цього Закону, а також інші благодійники та бенефіціари.
Благодійником, яким є дієздатна фізична особа або юридична особа приватного права, може здійснюватися благодійна діяльність у вигляді безоплатної передачі у власність бенефіціарів коштів, іншого майна.
Сферою благодійної діяльності, зокрема, є допомога постраждалим від збройних конфліктів, а також біженцям та особам, які перебувають у складних життєвих обставинах.
В умовах воєнного стану неприбуткові організації (до яких відноситься і профспілка) незалежно від ознаки неприбутковості, та незалежно від цілей їх діяльності за їх установчими документами можуть здійснювати благодійну допомогу учасникам бойових дій – військовослужбовцям(резервістам, військовозобов’язаним) та працівникам ЗСУ, військових формувань, частин, підрозділів, установ або організацій, які утворені відповідно до законів України та утримуються за рахунок бюджету для потреб забезпечення оборони держави. А також фізичним особам, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводяться (проводилися) бойові дії, та/або які вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням бойових дій у таких населених пунктах (пп. «в» пп. 165.1.54 ПКУ). При цьому такі організації не втратять свій статус.
Тож у профспілки є можливість надавати окремі види допомоги членам профспілки та ВПО.
Відповідно, якщо йдеться про мобілізованого члена профспілки, то отримати допомогу від неї він може, і профспілка при цьому не втратить свій неприбутковий статус. Але це будуть лише ті види допомоги, які передбачені установчими документами профспілки.
Також, сума безоплатної грошової допомоги може надаватися профспілкою і членам профспілки, які протягом дії правового режиму воєнного, мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводяться (проводилися) бойові дії, та/або які вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням бойових дій у таких населених пунктах, і вона не включається до їх оподаткованого доходу.
У додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ нарахована та виплачена благодійна допомога бійцю відображатиметься у графах 3а та 3 за ознакою доходу «187», а допомога виплачена ВПО - за ознакою доходу «169».
Документами, що підтверджують статус бійця, є копія повістки або посвідчення, а підтвердженням статусу переселенця – копія довідки внутрішньо переміщеної особи.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити