• Посилання скопійовано

Коли включати в декларацію з ПДВ податковий кредит при імпорті товару?

Оформлення МД щодо імпорту товару почалося 31.01.2024 р., а завершено 02.02.2024 р. Коли відображати імпортний ПДВ у декларації з ПДВ? Коли та за яким курсом оприбуткувати товар?

Відповідно до пп.187.8 ПКУ, датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення. Під час ввезення товарів на митну територію України суми податку підлягають сплаті до державного бюджету платниками податку до/або на день подання митної декларації безпосередньо на єдиний казначейський рахунок, крім операцій, за якими надається звільнення (умовне звільнення) від оподаткування (п. 206.1 ПКУ).

Тобто на дату подання митної декларації виникає обов’язок щодо сплати ПДВ на рахунок митниці.

Документом, що посвідчує право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку (п. 201.12 ПКУ).

Відповідно до пп. 198.2 ПКУ датою віднесення сум ПДВ до податкового кредиту для операцій із ввезення на митну територію України товарів є дата сплати податку за податковими зобов’язаннями згідно з пп. 187.8 ПКУ. Про це пишуть податківці тут.

Враховуючи зазначене вище, підприємство має право включити ПК за імпортний товар у декларації за січень 2024 р., якщо ПДВ на митницю було сплачено у січні. Датою подання до оформлення митної декларації є 31.01.2024 р., а сплата податкового зобов’язання з ПДВ проводиться не пізніше 31.01.2024 р. Якщо ж так сталося, що ПДВ на митницю було сплачено у лютому, то й право на податковий кредит виникає у лютому.

Звертаємо увагу, що для цілей визначення податкових зобов’язань зі сплати митних платежів застосовується офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений Національним банком України, що діє на 0 годин дня подання митної декларації, а у разі якщо митна декларація не подається, - дня визначення податкових зобов’язань (п. 39-1.1 ПКУ).

Визнання в бухгалтерському обліку імпортованих запасів проводиться за загальними правилами. Так запаси, визнаються активами відповідно до п. 2.1 Методрекомендацій №2  якщо:

1) підприємству перейшли ризики й вигоди, пов’язані з правом власності або з правом повного господарського відання (оперативного управління) на придбані (отримані) запаси;

2) підприємство здійснює управління та контроль за запасами;

3) є імовірність того, що підприємство отримає в майбутньому економічні вигоди, пов’язані з їх використанням;

4) вартість запасів може бути достовірно визначена.

Тому підприємству необхідно проаналізувати умови договору, коли вищезазначені умови виконуються і тоді визнати активи. Більш детально про це ми писали тут.

Висновки:

  1. Датою виникнення податкових зобов'язань при імпорті є дата подання митної декларації для митного оформлення. В нашому прикладі це 31.01.2024 р.
  2. Підприємство має право на ПК при наявності оформленої митної декларації відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку. Відповідно до умов наведених у питанні, ПК включається у декларацію січня 2024 р.
  3. Відображення в обліку оприбуткування запасів проводиться в загальному порядку за правилами бухгалтерського обліку. Необхідно в першу чергу аналізувати умови договору.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Фінансова звітність КІК: як засвідчити та подати?
    Фізособа - контролер КІК (також є ФОП) отримав фінзвітність КІК. Чи можна в електронному кабінеті ФОПа створити звіт про КІК та декларацію про майновий стан фізособи? Як завірити та прикріпити фінзвітність КІК в форматі pdf?
    23.04.2024454
  • Звіт про КІК, якщо компанія не вела діяльності
    В грудні 2022 року фізособа заснувала компанію в США (100% частка). Компанія з дня заснування не вела діяльність і за правилами США не подавала фінзвітність. Фінансовий рік в США з 01.10 по 30.09. У 2024 році фізособа продала свою частку іншій особі. Як сформувати звіт по КІК в Україні, якщо фінзвітності немає?
    23.04.202494
  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    19.04.202465
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202463
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.2024191