• Посилання скопійовано

Податкова звітність при перетворенні підприємства

Держпідприємство у грудні 2023 р. змінює організаційно-правову форму з ДП на АТ, при цьому код ЄДРПОУ не змінюється. Буде зміна кодів сплати податку на прибуток (з 11020100 на 11021000) і частини чистого прибутку (доходу) на дивіденди (з 21010100 на 21010500). За 2023 рік подавати одну декларацію з податку на прибуток чи дві? Один розрахунок частини чистого прибутку чи два?

Статтею 108 ЦКУ визначено, що зміна організаційно-правової форми юридичної особи є перетворенням. У разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов’язки попередньої юридичної особи.

За загальними правилами статей 104 – 107 ЦКУ перетворення є одним із видів реорганізації юридичної особи, в результаті якого припиняється юридична особа. У разі перетворення юридичної особи, крім центральних органів виконавчої влади, за правонаступником зберігається її ідентифікаційний код (код ЄДРПОУ) та відповідно податковий номер.

Детально про особливості перереєстрації внаслідок перетворення податкова служба пише тут.

Фактично під час перетворення припиняється одна юридична особа і створюється інша.

З наведеного випливає, що навіть якщо код ЄДРПОУ залишається один і той самий, по суті маємо дві різні юрособи. А тому кожна юрособа має окремо складати фінзвітність, декларацію з податку на прибуток, розрахунок частини чистого прибутку (доходу) тощо.

Тобто, за 2023 рік буде по суті два комплекта фінзвітності, декларації, розрахунку частини чистого прибутку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»