• Посилання скопійовано

Чи подавати звіти №1-ОА та №2-РС, якщо не було діяльності?

Відкрили пивоварню. Отримали ліцензію на виробництво і оптову торгівлю пивом. Поки що діяльності не було. Отже, на сьогодні звіти №1-ОА і №2-РС будуть пустими. Чи потрібно подавати звіти, якщо в них немає показників?

Затверджено Наказом Мінфіну №49:

 • Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (форма звіту №1-ОА) та Порядок його заповнення;
 • Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма звіту №2-РС) та Порядок його заповнення.

Як зазначено в Наказі №49, його видано на виконання ч. 3 ст. 16 Закону №481.

В ч. 3 ст. 16 Закону №481 зазначено, що суб'єкти господарювання (у тому числі іноземні суб’єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які отримали ліцензії на виробництво та/або оптову торгівлю спиртом, алкогольними напоями і тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та здійснюють таку діяльність та/або експорт, імпорт зазначеної продукції, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого КМУ видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, за формою, встановленою цим органом. 

З наведеного можна зробити висновок, що звіти подаються суб’єктами, які отримали відповідну ліцензію, якщо вони здійснюють діяльність, на яку отримана ліцензія. І якщо діяльність не здійснюють, то звіти подавати не потрібно.

Дивимося Порядок заповнення форми звіту №1-ОА. В п. 1 розд. І сказано, що цей звіт подають суб’єкти господарювання, які одержали ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями. Тобто, про здійснення діяльності тут не йдеться. 

Далі дивимося Порядок заповнення звіту №2-РС. В п. 1 розд. І сказано, що Звіт подають суб’єкти господарювання незалежно від форми власності до органів ДФС за основним місцем обліку в електронній формі. Тобто, тут взагалі не сказано про ліцензію та ведення діяльності.

Дивимося відповідь ДПС на питання в ЗІР (113.04): "Яку звітність щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів подають СГ, які отримали ліцензії на право виробництва та/або оптової торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами?". 

ДПС відповідає:

 • Порядком заповнення форми Звіту №1-ОА встановлено, що Звіт №1-ОА подають суб’єкти господарювання, які одержали ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями, незалежно від форми власності; 
 • Порядком заповнення форми Звіту №2-РС встановлено, що Звіт №2-РС подають суб’єкти господарювання, які виробляють алкогольні напої, незалежно від форми власності.

З наведеного можемо зробити висновок, що Звіт №1-ОА має подаватися, навіть якщо не ведеться діяльність, але є ліцензія. А Звіт № 2-РС слід подавати тільки якщо є відповідна діяльність.

За неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (у т. ч. імпорту та експорту) алкогольних напоїв — штраф у розмірі 17 000 грн (ст. 17 Закону №481). Причому немає звільнення від штрафу на період воєнного стану.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

 • З якою періодичністю нараховувати курсові різниці?
  Через тимчасову заборону на час воєнного стану на придбання валюти для погашення кредиту підприємство, платник податку на прибуток із різницями, звітує щокварталу, має заборгованість перед нерезидентом. Від’ємну курсову різницю відображає у витратах. Чи є обмеження на витрати? Чи є порушення, якщо замість розрахунку різниць раз в квартал розраховували щомісяця?
  26.09.2023399
 • Єдина звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ і сплата податків за працівників за орендованим офісом
  ТОВ має юридичну адресу, за якою немає найманих працівників. Для працівників орендується офіс в іншому районі міста (без створення відокремленого підрозділу). Чи правильно подавати Додаток 1 за юрадресою, а Додаток 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ - за всіма працівниками до іншого району та сплачувати ЄСВ та ВЗ за юрадресою, а ПДФО - за адресою орендованого офісу?
  22.09.20237245
 • Відступлення права вимоги в звітності 4ДФ
  ФГ планує продати (відступити) фізособі за номіналом плюс інфляційні нарахування прострочений борг іншої фізособи, члена ФГ, який утворився внаслідок надання поворотної фіндопомоги. Чи відображати таку операцію в додатку 4ДФ? Чи визнається в обліку ФГ відступлення права вимоги доходом фізособи-боржника?
  13.09.202343
 • Чи розраховувати МПЗ із земель промисловості?
  Юрособа - платник податку на прибуток орендувала у фізособи земельну ділянку категорії використання 11.02 (землі промисловості). За договором оренди щомісяця виплачується орендна плата, в формі 4ДФ відображається з ознакою «106». За усною вказівкою ДПІ юрособа зазначала неправильну ознаку, тому її слід виправити, а також розрахувати МПЗ за 2022 рік, подавши уточнюючу декларацію з додатком МПЗ. Чи права податкова?
  01.09.202339
 • Невідображення роботи з ФОП у Додатку 4ДФ: підстава для включення підприємства до ризикових
  Підприємство під час карантину (з 01.01.2022 по 30.06.2023 рр.) не відображало в Додатку 4ДФ розрахунки з ФОП за виконані роботи/послуги. Чи може ДПС включити підприємство до ризикових платників, на підставі п.10 Довідника кодів податкової інформації? Якщо є такий ризик, як можна уникнути включення підприємства до ризикових та відповідно блокування ПН?
  25.08.2023213