Чи може ТОВ на загальній системі отримувати криптовалюту (біткоїн) від фірми-нерезидента за послуги з розробки ПЗ на поточний рахунок в українському банку?
Ні, не можна, тому що суб’єкт господарювання в Україні має право відкривати два типи рахунків: у гривні та у валюті, а криптовалюта не має правового статусу – це віртуальний актив (п. 13 ч. 1 ст. 1 Закону №361).
Які нюанси оподаткування і чи потрібно отримувати дозвіл для того, щоб цією криптовалютою розрахуватись з кимось чи продати її?
Купувати, продавати криптовалюту не заборонено законодавством. Проте, проводити розрахунки криптовалютою можна лише з тими суб’єктами господарювання, які на це погодяться.
Отже, щоб господарська діяльність була пов’язана з обігом криптовалюти, Держстат у листі від 05.10.2018 р. №14.4-09/435-18 зазначає, що потрібно мати відповідний КВЕД:
- діяльність із «майнінгу» та реалізації криптовалют класифікується у позиції 64.19 «Інші види грошового посередництва»;
- діяльність з торгівлі (обміну) криптовалютами – у позиції 66.19 «Інша допоміжна діяльність у сфері фінансових послуг, крім страхування та пенсійного забезпечення».
Тож, щоб в подальшому займатися діяльністю з придбання та продажу криптовалют, юрособа повинна мати зареєстрований вид діяльності згідно з КВЕД – 66.19.
Як зазначено вище, криптовалюта – це віртуальний актив, який для обліку підпадає під визначення нематеріального актива, який не має матеріальної форми та може бути ідентифікований (п. 4 П(С)БО 8).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити