Учні ПТНЗ під час практики отримують зарплату за фактично виконаний обсяг робіт згідно з виробничим завданням. Зарплата нараховується згідно з установленою системою оплати праці — за нормами, розцінками, ставками (окладами), з урахуванням коефіцієнтів, доплат і надбавок (п. 17 Порядку №992).
Така заробітна плата є базою для оподаткування ПДФО (18%), військовим збором (1,5%) та нарахування ЄСВ (22% або 8,41% — якщо практикант є особою з інвалідністю) на загальних підставах. Проте, до заробітної плати, нарахованої учню, не застосовується податкова соціальна пільга, якщо він одночасно із зарплатою отримує стипендію з бюджету (пп. 169.2.3 ПКУ).
Отже, нараховану зарплату практиканту (учню ПТУ) відображають в об’єднаній звітності в таких додатках:
- в Додатку 1 – відображають як звичайного працівника з кодом категорії застрахованої особи «1»;
- в Додатку 4ДФ - відображається за ознакою доходу «101»;
- в Додатку 5 - таких осіб відображати не потрібно.
Підсумуємо. Зарплата практиканта (учня ПТУ) відображається лише в Додатках 1 та 4ДФ об’єднаної звітності, як звичайний найманий працівник, а от в Додатку 5 не відображається, оскільки практикант не зараховується до штату.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити