Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Відображення в додатку 4ДФ утриманих сум із зарплати, що перераховані на рахунок приватного виконавця

Як відобразити у єдиній звітності виплату аліментів, що перераховуються на рахунок приватного виконавця? Чи зазначаються відомості, якщо виконавець відмовляється надати довідку ф. №34-ОПП? В якій сумі, якщо в документах не зазначена винагорода виконавця? Чи відображати аліменти, якщо кошти перераховуються на виконавчу службу?

Почнемо з останнього запитання. Як зауважують податківці в ЗІР (підкатегорія 103.25), суми утриманих підприємством аліментів з фактичного заробітку (доходу) працівника на підставі постанови виконавця, які перераховані на рахунок виконавчої служби для подальшої їх виплати стягувачу, відображаються в додатку 4ДФ до Податкового розрахунку за ознакою доходу «140» із зазначенням реєстраційного номера облікової картки стягувача.

Що стосується виплат аліментів на рахунок приватного виконавця. Фахівці ДПС мають наступну позицію щодо цього питання.

Частиною другою ст. 16 Закону № 1403 встановлено, що приватний виконавець є суб’єктом незалежної професійної діяльності.

Відповідно до частини другої ст. 44 № 1404 приватний виконавець для здійснення примусового виконання рішень відкриває в банках рахунки, у тому числі за потреби в іноземній валюті, для:

  • обліку депозитних сум і зарахування стягнутих з боржників коштів у національній та іноземній валютах та їх виплати стягувачам;
  • зарахування коштів виконавчого провадження;
  • зарахування винагороди.

Форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску  та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.12.2020 № 773).

Відповідно до п. 4 розд. IV Порядку в додатку 4 «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (додаток 4ДФ) до Розрахунку у графі 6 «Ознака доходу» зазначається ознака доходу, наведена у розд. 1 «Довідник ознак доходів фізичних осіб» додатка 2 до Порядку, яка визначається відповідно до нарахованого доходу.

Оскільки відображення доходу в Розрахунку здійснюється, зокрема, залежно від виду доходу за ознаками доходу, то з метою уникнення неоднозначного тлумачення норм чинного законодавства кожний конкретний випадок виникнення податкових відносин слід розглядати з урахуванням документів (матеріалів), які стосуються порушеного питання.

За умовами запитання, у виконавчому листі зазначена загальна сума доходу (окремо сума винагороди виконавця не вказана), яку необхідно перерахувати на рахунок приватного виконавця.

Відповідно до Довідника ознак доходів фізичних осіб, дохід, виплачений самозайнятій особі, суб’єкту незалежної професійної діяльності  (підпункт 165.1.36, статті 177 та 178 розділу IV ПКУ) відображається під ознакою «157». При цьому ПДФО та ВЗ із зазначених сум доходу податковим агентом не утримується,  за умови надання фізичною особою копії довідки про взяття її на податковий облік як фізичної особи (ф. № 34-ОПП), яка провадить незалежну професійну діяльність (п. 178.5 ПКУ).

У випадку непідтвердження  такого статусу, підприємство має виконати функції податкового агента та, перераховуючи кошти, утримати з  сум доходу ПДФО та ВЗ з подальшим відображенням сум доходу, утриманого та перерахованого ПДФО та ВЗ в додатку 4ДФ, як у випадку із оподатковуваним доходом звичайної фізособи. Відповідно ознака доходу в цьому разі буде не «157», а «126».

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , ПДФО , Єдина звітність

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі