Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Юрособа придбала авто у фізособи: як зазначити в об’єднаній звітності?

Юрособа придбаває легкове авто у фізособи. Який порядок оподаткування та відображення у додатку №4ДФ до об’єднаної звітності?

ПДФО

Не підлягає оподаткуванню дохід від продажу протягом звітного (податкового) року одного легкового автомобіля.

Таким чином, якщо фізособа продає вперше протягом звітного року легковий автомобіль, такий дохід не оподатковується ПДФО.

Але про це потрібно зазначити в договорі купівлі-продажу чи в окремій заяві, яку фізособа надає юрособі. Саме так консультує податкова, відповідаючи на питання в підкатегорії 103.22, ЗІР: «Яким чином визначити черговість продажу об’єктів рухомого майна?».

Якщо це вже не перший продаж легкового авто протягом року (або в договорі про черговість нічого не буде зазначено), то ставка ПДФО при продажу другого  – 5%, при продажу третього і наступних – 18% (пп. 173.2 ПКУ).

Дохід від продажу визначається з договірної ціни, але не нижче середньоринкової чи оціночної вартості, визначеної згідно з законом (пп. 173.1 ПКУ). Яку з цих двох брати для порівняння, визначає фізособа платник податку.

Середньоринкова вартість наводиться на сайті Мінекономіки.

Для визначення оціночної вартості потрібно залучати незалежного експерта - професійного оцінювача, який діє згідно з Законом №2658-III.

Тобто, фізособа-продавець самостійно обирає, що їй вигідніше: взяти безоплатно середньоринкову вартість, визначену Мінекономіки, чи отримати реальну вартість конкретного авто від експерта, із яким доведеться  укладати договір та оплачувати його роботу.

 

Військовий збір

Військовий збір утримується з того доходу, який оподатковується ПДФО (див. пп. 1.2 і 1.7 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).

Таким чином, якщо це перший продаж легкового авто протягом року, ВЗ, як і ПДФО, з доходу від продажу не утримується. Якщо це другий чи наступні продажі протягом року, ВЗ утримується за ставкою 1,5%. База оподаткування в цьому випадку буде та ж, що й для оподаткування ПДФО.

 

Додаток №4ДФ до об’єднаної звітності

Якщо автомобіль купує юрособа, то вона є податковим агентом платника податку та зобов'язана виконати всі функції податкового агента (пп. 173.3 ПКУ). Тобто, юрособа має з оподатковуваного доходу утримати податки, перерахувавши їх до бюджету. Щоправда, якщо це перший продаж протягом року, податки не утримуються.

Юрособа також має відобразити інформацію про виплачені фізособі доходи у об’єднаній звітності.

На дохід від продажу автомобіля ЄСВ не нараховується. Тому такий дохід не відображається в основній частині об’єднаної звітності, або у додатках 1 та 5 до неї. Дохід від продажу легкового авто відображається в додатку №4ДФ з ознакою доходу  «105».

Якщо податки не утримуються, то заповнюються тільки колонки по нарахованому і виплаченому доходу (3а і 3 відповідно). Якщо податки утримуються, то слід заповнити і колонки з нарахованого і виплаченого ПДФО (4а і 4 відповідно) і ВЗ (5а, 5).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Автотранспорт , ПДФО , Військовий збір , єдина звітність

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі