Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Від'ємний показник в рядку 1595 форми №2-мс неприбуткової організації

Благодійний фонд провів витрати на суму більшу, ніж отримані кошти цільового фі-нансування (Дт 84 більше за Кт 48). Чи коректно буде в даному випадку відобразити в обліку залишок за Дт 48 і, відповідно, від'ємний показник в рядку 1595 Звіту про фінрезультати за формою №2-мс?

Згідно із ст. 4 Закону про бухоблік, серед принципів бухобліку є принцип нарахування та відповідності доходів і витрат, за яким для визначення фінансового результату звітного періоду необхідно порівняти доходи звітного періоду з витратами, що були здійснені для отримання цих доходів. Своєю чергою, доходи й витрати відображаються в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності в момент їх виникнення, незалежно від дати надходження або сплати грошових коштів.   

Тобто суть принципу полягає в тому, що результати операцій визнаються тоді, коли вони відбуваються, а не коли отримуються, та наводяться у фінансових звітах тих періодів, до яких вони належать.

Витрати визнають витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отрмання якого вони здійснені. Витрати, які неможливо прямо пов’язати з доходом певного періоду, відображаються в складі витрат того звітного періоду, у якому вони були здійснені  (п. 7 П(С)БО 16).

Облік цільового фінансування ведеться на рахунку 48 «Цільове фінансування і цільові надходження». Рахунок пасивний, за Кт відображаються кошти цільового призначення для фінансування певних заходів, за Дт — використані суми за певними напрямами, визнання їх доходом і повернення невикористаних сум.

У рядку 1595 "Довгострокові зобов’язання, цільове фінансування та забезпечення" пасиву Звіту про фінансові результати за формою №2-мс відображають суму залишку коштів цільового фінансування та цільових надходжень, які отримані з бюджету й інших джерел, тобто залишок по кредиту рахунків: 47, 48, 50-55.

Отже, залишок за Дт рахунку 48 не потрапить у рядок 1595 Пасиву Звіту про фінансові результати за формою №2-мс, відповідно даний рядок не може містити від’ємне значення.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Неприбуткові установи

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 4

Новини по темі

Консультації по темі