Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Підприємство звітувалося не за тою формою фінзвітності: чи є наслідки?

Мікропідприємство подавало фінзвітність за формами №1-м і №2-м, а повинно було звітувати за формами №1-мс і №2-мс. Чи може воно далі звітувати за формами №1-м і №2-м?

Відповідно до ч. 3 ст. 11 Закону про бухоблік, для мікропідприємств, малих підприємств, непідприємницьких товариств і представництв іноземних суб’єктів господарської діяльності, крім тих, що зобов’язані складати фінансову звітність за міжнародними стандартами, встановлюється скорочена за показниками фінансова звітність у складі балансу та звіту про фінансові результати.

Відповідно до п. 2 розд. І НП(С)БО 25, фінзвітність малого підприємства за формами № 1-м і № 2-м складається:

  • малими підприємствами;
  • представництвами іноземних суб’єктів господарської діяльності.

А фінзвітність мікропідприємства за формами № 1-мс і № 2-мс складається:

  • мікропідприємствами;
  • підприємствами, які ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат відповідно до податкового законодавства;
  • непідприємницькими товариствами.

З наведеного випливає, що якщо підприємство відноситься до мікропідприємств, воно має подавати фінзвітність мікропідприємств, а не малих підприємств. Тобто, норми Закону про бухоблік та НП(С)БО 25 не вказують про можливість вибирати, яку фінзвітність подавати. Мають подавати тільки чітко визначену бухгалтерським законодавством.

Таким чином, подання іншої фінзвітності, ніж визначено, є порушенням бухгалтерського законодавства. 

За таке порушення статоргани можуть накласти на посадових осіб підприємства адмінштраф за ст. 186-3 КУпАП у розмірі від 10 до 15 НМДГ (від 170 грн до 255 грн).

Разом з тим, якщо підприємство є платником податку на прибуток, варто взяти до уваги, що відповідно до п. 46.2 ПКУ фінзвітність є додатком і невід’ємною частиною декларації з податку на прибуток. А відтак, за формальних ознак податкова може спробувати визнати таку декларацію неподаною, оскільки її форма не відповідає встановленій законодавством. Хоча, на наш погляд, достатніх законних підстав для цього немає. 

Чи може підприємство і далі звітувати за формами №1-м і №2-м?

Ні. Мікропідприємство має подавати фінзвітність за формами №1-мс і №2-мс.

 

Чи потрібно подавати виправлену фінзвітність за минулі періоди?

Чинним бухгалтерським законодавством процедура такого виправлення не передбачена. 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Фінансова звітність

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 3

Новини по темі

Консультації по темі