Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Донарахування лікарняних: виравлення помилки у єдиній звітності

Працівникові помилково нарахували суму лікарняних меншу, аніж потрібно (період нарахування лікарняних - 10.2020, 11.2020, 12.2020 рр). Суму помилково нарахованих лікарняних відобразили у таблиці 6 додатку 4 звіту з ЄСВ за грудень 2020 р. Помилку виявили у лютому 2021 року. Як її виправити?

У разі, якщо внаслідок виправлення помилки донараховано кошти, то необхідно скласти лист з поясненнями до ФСС і додати правильно оформлену заяву-розрахунок. У заяві-розрахунку графи 13 і 14 "Кількість днів, що підлягають оплаті" заповнюються, якщо при розрахунку лікарняних денну виплату обчислено правильно, але оплатили не всі дні тимчасової непрацездатності, для цього у графах 13 і 14 зазначають кількість неоплачених днів, а у графах 15 і 16 "Сума (в гривнях з копійками"- суму дофінансування. Якщо ж лікарняні були нараховані за всі дні тимчасової непрацездатності, але в заниженій сумі, то при формуванні заяви-розрахунку на дофінансування графи 13 і 14 не заповнюються.

Платниками ЄСВ відповідно до ст. 4 Закону про ЄСВ є роботодавці: юридичні та фізичні особи та фізичні особи-підприємці, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами. 

Платники ЄСВ, зокрема, роботодавці, зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нарахо-вувати, обчислювати і сплачувати ЄСВ за застрахованих осіб (п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону про ЄСВ). Тому, яку б помилку не допустили, її потрібно виправити.

Суми лікарняних, нараховані у звітному місяці за минулі періоди, включаються до бази нарахування ЄСВ того звітного місяця, в якому були нараховані.

Дане виправлення потрібно проводити у чинній формі звіту на момент виявлення помилки, тобто у єдиній звітності за Порядком №773.

Порядок №773 говорить: платник єдиного внеску у звітному (податковому) періоді може провести коригування та виправити помилку, допущену у попередніх звітних (податкових) періодах, здійснити донарахування або зменшення єдиного внеску.

Отже, у Додатку 1 суму донарахованих лікарняних зазначають в реквізитах  16 та 17, суму нарахованого ЄСВ на лікарняні - в реквізиті 20, а у реквізиті 10 потрібно зазначити місяць, за який проведено таке донарахування. 

У розділі І основної частини звіту, крім даних звітного кварталу, зазначаємо у рядку 1 (і в службовому рядку 1.4) суму допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка виплачується за рахунок ФСС, а сума нарахованого ЄСВ буде враховано в рядках 3 та 3.1. При цьому значення рядка 3 увійде у загальний підсумок звіту – він враховується при визначенні суми ЄСВ до сплати в рядках 7 та 8.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Лікарняні

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі